Rzeczywiście, są to koszty niemałe, pieniądze musimy przy tym przeznaczać nie tylko na inwestycje, o swoje upomni się bowiem również państwo. Konieczność opłacania tych zobowiązań, które są związane z szeroko pojętym systemem ubezpieczeń społecznych wydaje się nieunikniona. Gdy jednak w grę wchodzi nasza współpraca z Urzędem Skarbowym okazuje się, że część należnych mu pieniędzy możemy zatrzymać w firmie. Co więcej, możemy to osiągnąć przyczyniając się do jej rozwoju i lepszego funkcjonowania.
Osoby, które po raz pierwszy słyszą o tym, że za dobrą firmę możemy uznać przede wszystkim taką, która generuje duże koszty, mogą być rozbawione z tego powodu. Gdy jednak zastanowimy się nad tym zagadnieniem z pewnością dojdziemy do wniosku, że nie jest ono wcale aż tak abstrakcyjne, jak się to nam wydawało. Generowanie kosztów w firmie może być kluczem do jej sukcesu, im niższy jest bowiem dochód firmy (a ten pomniejszają właśnie koszty związane z jej rozwojem), tym niższy jest również podatek dochodowy płacony przez jej właściciela.
W tym miejscu warto podkreślić, że nie można pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia w tym zakresie, choć bowiem koszty generowane przez firmę mogą obniżyć zarówno podatek dochodowy, jak i podatek VAT, należy pamiętać o tym, że Urząd Skarbowy będzie oczekiwał od nas udokumentowania faktu ich poniesienia. Warto mieć na uwadze i to, że choć przepisy prawa nie wymuszają na nas zależności przyczynowo-skutkowej pomiędzy kosztami i zyskiem firmy (niektóre generują go dopiero w dalszej perspektywie), nie wszystkie wydatki mogą zostać zaliczone do tych, które są konieczne dla rozwoju firmy. Wśród kosztów oczywistych, które warto generować wspomina się między innymi o tych, które związane są z wydatkami ponoszonymi z tytułu czynszu i mediach i generowanymi po to, aby wyposażyć biuro i kupić sprzęt elektroniczny. Koszty firmy, które mogą obniżyć wysokość zobowiązań podatkowych związane są też z usługami, z których korzysta przedsiębiorstwo, aby usprawnić swoje funkcjonowanie (obsługa strony internetowej, wsparcie biura rachunkowego). Prawo mówi też o kosztach nieoczywistych, w przypadku których należy uzasadnić, że przyczyniają się do rozwoju podmiotu, którym zarządzamy.
Microsoft Dynamics 365 Business Central to pakiet aplikacji służących kompleksowemu zarządzaniu firmą, następca aplikacji NAV, która była skierowana głównie do organizacji z sektora MSP. W Polsce nie jest szczególnie znany, ale jest kilka argumentów, które przemawiają na jego korzyść.