O e-papierosach coraz głośniej, zarówno za sprawą Unii Europejskiej, która szykuje dyrektywę tytoniową i chce zdecydowanie utrudnić dostęp do tego typu urządzeń, jak i dzięki wielu ich zaletom, podkreślanym także przez badaczy. Jakie korzyści przynosi e-palenie?

Data dodania: 2014-01-16

Wyświetleń: 1052

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Nie narażamy bliskich na bierne palenie.

Podczas działania e-papieros nie wytwarza szkodliwego dymu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych papierosów. Mgiełka produkowana przez urządzenie jest praktycznie bezwonna, a przy tym nie zawiera substancji trujących i rakotwórczych. W związku z tym nie możemy mówić o paleniu biernym w przypadku papierosa elektronicznego. Charakterystyczny "dymek" jest zupełnie nieszkodliwy dla osób trzecich. Może jedynie zwierać 2% nikotyny, która jednak bardzo szybko się utlenia, więc praktycznie nie zdąży dotrzeć do osób stojących w pobliżu.

2. E-papieros jest skutecznym narzędziem do walki z nałogiem.

Wiele osób decyduje się na zakup papierosa elektronicznego, ponieważ ma on wspomóc je w rzuceniu lub chociaż ograniczeniu tradycyjnych papierosów. Oczywiście wszystko zależy od silnej woli. Korzystając z e-papierosa w dalszym ciągu dostarczamy organizmowi nikotynę, ale w zdrowszej "oprawie". Jednak to nikotyna jest sprawczynią uzależnienia, dlatego, aby całkowicie wyzbyć się nałogu musimy stopniowo zmniejszać przyjmowaną dawkę tej substancji. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie liquidów o różnej zawartości nikotyny. Sporo osób deklaruje, że w taki właśnie sposób poradziło sobie z uzależnieniem i całkowicie odstawiło wyroby tytoniowe, a e-papierosa używa tylko z wykorzystaniem liquidu beznikotynowego.

3. Przerzucenie się na e-papierosy powoduje polepszenie kondycji organizmu.

Nałogowi palacze tradycyjnych wyrobów tytoniowych często odczuwają pogorszenie kondycji swojego organizmu. Składają się na to przede wszystkim kaszel i chrypka, bezsenność, osłabienie, pogorszenie tężyzny fizycznej czy zanik węchu i smaku. Gorzej ma się nasza skóra, która staje się szara i ziemista, a także paznokcie i zęby, które mają tendencję do żółknięcia. Odstawienie papierosów na rzecz ich elektronicznego odpowiednika pozwala w ciągu kilku tygodni na poprawę naszego stanu. Powoli ustępuje kaszel, powracają siły i witalność. Z czasem maleje również ryzyko zachorowania na nowotwory oraz choroby serca.

4. E-papieros w porównaniu z tradycyjnymi papierosami jest tańszy.

Papierosy elektroniczne pozwalają nam na spore oszczędności w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami. W zależności od tego ile papierosów dziennie wypalaliśmy możemy w skali roku odłożyć nawet od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Oczywiście zakup e-papierosa wiąże się z jednorazowym większym wydatkiem, ale jak już mamy samo urządzenie, to kolejne regularne wydatki dotyczą tylko liquidów do uzupełniania wkładów oraz wymiennych grzałek. Dzięki temu e-papieros jest zdecydowanie tańszy w zakupie niż kilka paczek papierosów tygodniowo. Oszczędności zauważymy już po pierwszym miesiącu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena