Po podjęciu decyzji o przerzuceniu się na papierosy elektroniczne, musimy jeszcze wybrać odpowiedni sprzęt. Musi być on wytrzymały, niezawodny i przede wszystkim powinien zaspokajać nasze potrzeby. Jak zatem wybrać pierwszego e-papierosa?

Data dodania: 2014-01-15

Wyświetleń: 1402

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że kupno pierwszego papierosa elektronicznego to ważny krok i decyzja. Powinniśmy zatem zdecydować się na sprzęt dobrej jakości, który w pełni pozwoli nam cieszyć się e-paleniem i nie zrazi nas do niego już na samym początku. Jak zatem przygotować się do zakupu e-papierosa, aby był on całkowicie udany?

1. Zastanów się nad swoimi potrzebami.

Zakup e-papierosa jest najczęściej umotywowany jakimiś powodami – chcemy rzucić lub ograniczyć palenie, próbujemy zaoszczędzić lub po prostu robimy to dla dobra naszych bliskich, którzy nie pochwalają palenia papierosów. Zastanowienie się nad naszymi pobudkami pozwoli upewnić się w naszym postanowieniu i pomoże podjąć decyzję. Pownniśmy również określić, jak bardzo jesteśmy od nikotyny uzależnieni i jak często w związku z tym będziemy musieli sięgać po papierosa elektronicznego.

2. Określ jakim typem palacza jesteś.

Na wybór odpowiedniego urządzenia wpływa nasz indywidualny typ palacza, na który składa się przede wszystkim ilość wypalanych papierosów tradycyjnych dziennie oraz ich moc. Zgodnie z tym będziemy musieli poszukać sobie e-papierosa i liquidu. Jeśli palimy dużo i często to warto wybrać pojemną baterię, na przykład 1100 mAh, która powinna wytrzymać cały dzień intensywnego użytkowania. Możemy też zaopatrzyć się w baterię zapasową lub specjalną papierośnicę, która jest jednocześnie przenośną ładowarką. Jeśli mamy możliwość podładowania e-papierosa w pracy, podłączając go na przykład do komputera, powinniśmy kupić specjalną łądowarkę USB. Ważna jest również moc liquidu, którym będziemy uzupełniac urządzenie. Palacze mocnych wyrobów tytoniowych najczęściej wybierają liquidy o zawartości 24 mg nikotyny na mililitr, aby później stopniowo ją obniżać.

3. Ustal budżet.

Papieros elektroniczny pozwala nam na spore oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi wyrobami tytoniowymi. Wiąże się jednak ze sporym, choć jednorazowym wydatkiem na samym początku. Musimy bowiem zakupić sprzęt i to dobrej jakości, żeby się przez złej klasy e-papierosa nie zrazić na samym początku. Cena oczywiście jest ważna, bo nie każdy może sobie pozwolić jednorazowo na duży wydatek, dlatego warto znaleźć sprawdzonego dostawcę, który oferuje dobry towar w przystępnych cenach. W tym mogą pomóc znajomi i przyjaciele, którzy e-palą i wypróbowali już niektóre sklepy.

 

Oczywiście na wybór odpowiedniego dla nas papierosa elektronicznego mają również walory estetyczne, czyli jego wygląd, wielkość, kształt i kolor, ale jest to oczywiście rzecz gustu. Warto przed kupnem poradzić się kogoś bardziej obeznanego w teamcie lub zajrzeć na specjalistyczne fora intrenetowe i portale z artykułami, które mogą pomóc podjąć decyzję.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena