Złożenie zeznania podatkowego za 2012 rok drogą elektroniczną jest szybkie, bezpłatne i bezpieczne. Nie wymaga się przy tym od podatników posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Data dodania: 2013-01-09

Wyświetleń: 1968

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ministerstwo Finansów, podobnie jak w poprzednim roku, przygotowało dla podatników dwie propozycje rozliczenia się przez Internet. Możemy wybrać pomiędzy interaktywnymi formularzami, udostępnianymi na stronie internetowej przez resort finansów, a specjalnym programem, który po zainstalowaniu na dysku prywatnego komputera pozwoli wysłać zeznanie w formie elektronicznej. Pobierzemy go również ze strony resortu finansów. 

W obydwu przypadkach konieczne jest posiadanie na swoim komputerze zainstalowanego programu Adobe Acrobat Reader w wersji co najmniej 8.1.4. wraz ze specjalną wtyczką. Jeżeli będziemy wypełniać e-deklaracje bez ściągania plików, niezbędna będzie ponadto wtyczka do przeglądarek internetowych Flash Player w wersji co najmniej 9.0.115. 

Po prawidłowym zakończeniu procesu, przez który poprowadzi nas program formularza, otrzymamy numer referencyjny. Pamiętajmy, że nie jest on poświadczeniem złożenia PIT za rok 2012.

Jako dowód potwierdzający złożenie deklaracji uznaje się Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które można otrzymać wyłącznie dla dokumentów, które otrzymały status 200-Przetwarzanie dokumentu zakończone poprawnie. Zgodnie z prawem jest to jedyne wiarygodne potwierdzenie faktu złożenie elektronicznego PIT’u.

Zgodnie z prawem podatkowym rozliczyć przez internet mogą się osoby, które będą składać następujące formularze podatkowe:  PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39, a także PIT-16, PIT-16A,  PIT-16Z, PIT-19Ai oraz PIT-28.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena