Trener może pomóc we wdrożeniu wiedzy w danej firmie. Warto z niego skorzystać, jeśli chcemy, aby wiedza ze szkolenia nie „uciekła” po jakimś czasie i przyczyniła się do zwiększenia umiejętności pracowników w firmie. Często zdarza się, że dla uczestników podczas...

Data dodania: 2008-02-03

Wyświetleń: 4325

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trener może pomóc we wdrożeniu wiedzy w danej firmie. Warto z niego skorzystać, jeśli chcemy, aby wiedza ze szkolenia nie „uciekła” po jakimś czasie i przyczyniła się do zwiększenia umiejętności pracowników w firmie. Często zdarza się, że dla uczestników podczas szkolenia wszystko jest proste. Jednak kiedy mają oni wykorzystać te umiejętności w rzeczywistości mają z tym trudności. Dlatego pracownicy powinni mieć możliwość przećwiczenia nabytych umiejętności przy trenerze. W ten sposób trener ma możliwość pomocy w ich wdrożeniu.

Pracodawcy lub kierownicy działów również powinni brać udział w takich szkoleniach. W ten sposób mają oni możliwość poznania celu szkolenia i nie mają wątpliwość co do zasad ich wdrażania. Bywa, że uczestnictwo w takim szkoleniu może być dla nich krępujące. Jednak dla dobrego zrozumienia szkolenia i zmian z nim związanych powinni oni wiedzieć o umiejętnościach jakie uczestnicy szkolenia zdobyli, do jakich wniosków doszli, znali rezultaty dla firmy, jak również pomagali we wdrożeniu nowych umiejętności poprzez określenie obowiązków pracowników na nowo, a także współpracę między działami.

Oczywiście powyższe wdrożenia wiążą się z powstaniem nowych problemów, które będzie można rozwiązywać poprzez organizowanie kolejnych szkoleń lub wydarzeń typu konferencja. Warto jednak w nie inwestować, ponieważ przyczynią się one do rozwoju firmy.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena