Przewodnik po świecie telefonów na kartę, sposobie doładowania. Jak można zwiększyć stan konta Twojego telefonu przy pomocy tzw. zdrapki, przelewu sms oraz doładowania? Trudności i niespodzianki, jakie mogą pojawić się przy korzystaniu między innymi ze zdrapek oraz innych metodach uzupełniania konta.

Data dodania: 2009-04-20

Wyświetleń: 6708

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Doładowanie tanie i drogie, ryzyk-fizyk, chybił-trafił albo pewne - wybór należy do Ciebie użytkowniku telefonu komórkowego. Doładować chcemy tanio, w łatwy i prosty sposób, no i co najważniejsze żeby doładowanie ze zdrapki było pewne, bo niestety z tymi rzekomo łatwymi doładowaniami bywa różnie. Niestety, trudno w to uwierzyć, ale istnieją tzw. taniutkie i szybkie doładowania, które w rezultacie okazują się trudne i wręcz niemożliwe do wykonania. O co chodzi ? Otóż, chodzi o niemówiącego całej prawdy o produkcie sprzedającego zdrapkę i naiwnego, w dobrej wierze kupującego za śmiesznie małe pieniądze generatory kodów doładowujących. Może niektórzy wiedzą i mają świadomość tworzonych rzekomo na podstawie wnikliwej analizy setek kuponów uzupełniających, ciągu czternastu cyfr i ich numeru serii. I tutaj zaczynają się "schody", choć jeszcze o nich nie wiemy, bo "rzetelni" sprzedawcy ostrzegają potencjalnych kupców, iż generator nie zawsze wskazuje właściwy kod doładowania. Oprócz tego zapewniają, że program jest bardzo prosty w obsłudze, ale cóż, no niestety może się oczywiście zdarzyć, że pokaże ciąg cyfr, których nie akceptuje system operatora. Sprzedający powie swoim przemiłym, spokojnym tonem głosu, że być może kupon o takim numerze nie został jeszcze wyprodukowany, albo, no cóż być może kupon został zwyczajnie wykorzystany. I słuchamy dalej tłumaczeń sprzedającego, że przecież zazwyczaj błędne kody zdarzają się raz na 200 przypadków. Kiedy indziej możemy usłyszeć, że takie pomyłki zdarzają się często, bo przecież zdarzyć się może, że zostanie wygenerowany właściwy kod. Kwota jaką wpłacimy za takie cudo jak generator kodów doładowujących ma się oczywiście zwrócić po kilku doładowaniach. A jak jest naprawdę drogi kliencie? Koszt tego intratnego generatora zwykle waha się od 50 złotych do 100 złotych. Generator kodów doładowujących, to tak naprawdę urządzenie liczb losowych, co oznacza, iż prawdopodobieństwo trafienia właściwego ciągu liczb jest takie samo, jak w przypadku wbijania kodu z zamkniętymi oczami, o zgrozo ! Drogi kliencie, więc czas się zastanowić i pomyśleć przed kupnem generatora, czy to Ci się tak naprawdę opłaca, i czy warto zajmować się takimi wynalazkami.

Ale na otarcie łez, powiem też, że są oprócz nierzetelnych sprzedawców porządni handlowcy, którzy wierzą w dobrodziejstwo kupowanych od nich przez konsumenta produktów.
Istnieje też tzw. doładowania komórki na kartę, jak też najpopularniejszy sposób uzupełnienia konta, tzw. zdrapki. Z kuponem nie ma problemu, ponieważ są łatwo dostępne i można je kupić prawie wszędzie: w kiosku, na stacji benzynowej, czy nawet w sklepiku szkolnym.
Najtańszą kartę oferuje operator Polkomtel jako właściciel marek Sami Swoi i Simplus. Kupon o wartości 10 złotych daje możliwość odebrania połączeń przez 14 dni. Operator POP do niedawna, natomiast proponował w zastawach startowych karty pięciozłotowe, a użytkownik miał znacznie dłuższy czas wykonywania i odbierania połączeń, bo od 1 miesiąca do 12 miesięcy.
Komórkę można doładować także ukrytą w paczce chipsów kuponu z kartą wraz z kwotą doładowania. Tutaj była też dołączona od razu instrukcja jak tę kartę wykorzystać. Tutaj minimalna kwota doładowania mogła wynosić 5 złotych, a kupony zawierały zwykle doładowania na 25 groszy, bądź też 50 groszy. Dodając do tej czynności konieczność wysłania kodów na numer SMS PPREMIUM to nad opłacalnością takiej operacji można byłoby się naprawdę zastanowić, bo opłacalność w tym przypadku wydaje się być znikoma dlatego warto skorzystać z opcji przelew sms dostępnej między innymi na stronie www.readyk.pl. Jednak dużo osób, a raczej wiele dzieci korzysta z doładowywania swojego konta kuponami z chrupek, ponieważ młodych milusińskich taka forma doładowania komórki jest formą zabawy i miłym dodatkiem do łakoci. Można wyróżnić także inną formę uzupełnienia konta tzw. zdrapkę, chociaż może to być nieco ryzykowne z uwagi na wcześniejsze wykorzystanie kodu poprzez różnego typu eksperymenty, czyli inaczej mówiąc wbijanie przypadkowego kodu, ponieważ jak to w życiu bywa i takie sytuacje mogą nam klientom się przydarzyć. Mówiąc dosłownie, chodzi o fizyczne zniszczenie ciągu czternastu cyferek, a to za sprawą np. niewłaściwego zdrapania zabezpieczającej warstwy farby z karty. Jednak takie rzeczy można, a nawet należy reklamować. No cóż i na takie zdarzenia możemy być narażeni, ale głowa do góry, przecież można się postarać i powoli, dokładnie zdrapywać, wtedy nie będzie problemu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena