Sposoby promocji stron internetowych. Od czego zacząć aby dobrze pozycjonować stronę www. Jakie błędy przy pozycjonowaniu mogą się pojawić oraz jak ich uniknąć. Wyjaśnienie podstawowych zagadnień związanych z pozycjonowaniem.

Data dodania: 2009-06-27

Wyświetleń: 2551

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chciałbyś lub chciałabyś pozycjonować stronę, na której Ci zależy. Nie wiesz jak to zrobić? Trafne pytanie. Uchylę Tobie rąbka tajemnicy i pokaże Ci, w jaki sposób możesz to zrobić prawidłowo i dobrze, a także jak uniknąć niepowołanych błędów.
Otóż, każda strona, którą chcesz pozycjonować musi przejść swoją drogę, bo wszystko trzeba robić z głową i pomysłem. Od czego zacząć pytasz? Ano podstawą jest to, aby używać tylko metod dozwolonych, a wiadomo, że każdy chciałby sprawić, aby jego strona od razu była w pierwszej dziesiątce wyników google. Ale pakowanie się w niedozwolone techniki wykraczające, poza SEO niestety nie wróżą nic dobrego na przyszłość. Lepiej przecież iść inną poprawną drogą. A jeżeli przy tym pomyślimy o tym, że nasza strona zostanie wykreślona z indeksu wyszukiwarki google, to przecież jest zachęta dla nas i dobry poważny argument, żeby iść tą poprawną jednak drogą. No i jeszcze jeden drobiazg, który może nas przekonać do tego, aby poprawnie postępować. A mianowicie potrzeba kupienia nowej domeny, bo trzeba będzie ją kupić, gdy będziemy postępować na skróty. Należy również pamiętać o dobrej optymalizacji swojej strony, bo przecież w taki sposób szybciej, a przede wszystkim łatwiej można zdobyć wyższe pozycje. I tutaj dzięki grupie wyrazów, które wyszukuje się wpisując do wyszukiwarki można wyżej wypozycjonować stronę.
Kiedy wkracza się w świat pozycjonowania i jeszcze wiele trzeba się nauczyć, proponuje użycie katalogów do których można dodać swoją stronę. I tu taka ciekawostka, bo stronę można dodać i zupełnie nic za to nie zapłacić. Tym fajniej, lepiej i korzystniej dla pozycjonującego, ponieważ takich katalogów, do których można się dopisać gratisowo jest dość dużo, i co może ucieszyć starcza ich nawet na wiele tygodni, a nawet kilka miesięcy.
Jeżeli są to Twoje początki w temacie pozycjonowanie, to musisz wiedzieć, że dla nowej strony najkorzystniej jest używać pięciu katalogów dziennie, ale można użyć od pięciu aż do piętnastu w ciągu dnia. Najlepiej jest oczywiście systematycznie dodawać swoje katalogi. Bardzo niekorzystnie byłoby dodać większą ilość katalogów dziennie, a następnie przez dłuższy czas nic nie dodawać. Dlaczego? To proste, ponieważ wtedy wyszukiwarka google nałożyłaby tak zwany filtr, który spowodowałby, że dla danego słowa lub frazy nasza strona nie pojawiałaby się w wynikach wyszukiwania. A niestety tak by się stało, gdy jakieś słowo lub fraza byłoby nachalnie powtarzane na stronie internetowej.
Na tym etapie i z tą wiedzą na temat promocja stron w internecie, jaką już posiadasz w teorii, a przede wszystkim w praktyce możesz zacząć używać tak zwanego automatu dopisującego do katalogów, który bardzo ułatwi i trochę wynagrodzi Twoją ciężką pracę. Automat ten, to nic innego jak tylko taki program do pozycjonowania, który pomaga cieszyć się większym czasem dla siebie, ponieważ on sam potrafi, bez naszej ingerencji pozycjonować. Super, prawda? Takim właśnie automatem można katalogować strony tworzone pod pozycjonowanie, czyli takie strony na innych serwerach, na których są umieszczane linki do strony pozycjonowanej. Programem tym, można także katalogować swoje własne strony lub takie, które są pozycjonowane.
I jeszcze jedno, warto jest używać różnych słów lub fraz w linku, kiedy chcemy, żeby nasze słowo kluczowe poszukała wyszukiwarka. Można w zamian tutaj użyć adresu domeny lub nazwy strony oraz jak już wyżej wspomniałem posłużyć się różnymi frazami.
Myślę, że takie krótkie wyjaśnienie, pomoże nowo wchodzącym w świat pozycjonowania zorientować się w tym temacie. Pozostaje mi tylko życzyć aby promocja w Internecie owocowała pierwszym miejscem Twojej strony w wynikach google.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena