Osoby chcące się odchudzić nie zdają sobie sprawy z ogromnej siły jaką daje nam dobre samopoczucie w procesie zmniejszenia masy ciała. Moim celem pisząc ten artykuł było pokazanie, że nie trzeba cierpieć by zrzucić zbędne kilogramy a nastawienie może nam w tym skutecznie pomóc.

Data dodania: 2012-03-30

Wyświetleń: 1109

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masa ludzi ma przekonanie, że każda dieta prędzej czy później okaże się porażką. W ten sposób zaczynając każdą następną znają już jej wynik. Takie podejście do sprawy zawsze zdefiniuje nam cel jako niepodołanie diecie.

W historii zapisały się słowa Henrego Forda, który powiedział: „jeśli myślisz, że potrafisz, czy też myślisz, że nie potrafisz, w obu przypadkach masz rację”. Można z nich łatwo wywnioskować, że przez negatywne podejście do diety od razu skazujemy się na porażkę. Dlatego też należy pamiętać o dobrym nastawieniu przy podchodzeniu do diety. Zadaj sobie pytanie czy nie tylko masochisto ciągle by skazywał się na niepowodzenie w kółko powtarzając ten sam błąd?

Nawet nie zdajesz sobie sprawę jaką moc ma nasza podświadomość. To dzięki niej definiujemy kim jesteśmy i to ona rządzi naszym życiem. W związku z tym jeśli zakodujesz w niej, że żadna dieta Ci nie pomoże to pomimo tego, że będziesz jadł same owoce i warzywa to nie zrzucisz ani grama! Do tego cały czas, który poświęcisz na odchudzanie będzie dla Ciebie katorgą. Już teraz zakoduj sobie, że Ci się uda, że w wybranym przez siebie miejscu w przyszłości będziesz szczupłą, pełną werwy szczęśliwą osobą. To naprawdę tak niewiele kosztuje! 

Dobrym pomysłem jest wizualizacja sobie przyszłego szczupłego siebie przed snem. W ten sposób już od rana powinieneś czuć się wspaniale i być zmotywowanym do osiągnięcia obranego celu. Poza szybszym zdobyć szczupłej sylwetki zyskasz, również niewiarygodnie dobre samopoczucie przez co od razu wzrośnie jakość Twojego życia.

Zastanów się czy jest jakikolwiek sens udręczania się wcześniejszymi porażkami „dietowymi” jeśli bez zamartwiania się możesz osiągnąć wymarzone ciało. Jeżeli jakieś osoby przeszkadzają Ci w osiągnięciu tego i mówią, że Ci się nie uda to nie słuchaj ich! Postaraj się ograniczyć kontakty z nimi. Pamiętaj, że Twój stan psychiczny w drodze do sukcesu powinien być dla Ciebie priorytetem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena