Sklep z grami to pojęcie znane chyba każdemu graczowi – chyba nie ma takiego, który choć raz nie poszedł do tego miejsca i choć raz nie wyszedł z niego z nowym oryginałem pod pachą bądź nie zamówił takowego w internetowym sklepie "growym". W sieci funkcjonuje wiele tego typu witryn, ale jak wybrać najlepszą?

Data dodania: 2011-08-22

Wyświetleń: 1441

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przede wszystkim sklep z grami musi mieć ciekawą i bogatą ofertę. Niekoniecznie tylko gier, dobrze jest gdy taki sklep posiada, również sprzęt dla graczy (myszki, klawiatury, słuchawki, specjalne podkładki itd.). W końcu nikt nie zajrzy to miejsca, gdzie na półce będzie zaledwie kilka tytułów sprzed paru ładnych lat. Najlepsze internetowe sklepy mają w ofercie najnowsze tytuły oraz możliwość zamówienia gry w przedsprzedaży. Czasami zdaża się, że sklep na swojej stronie posiada kategorię zatytułowaną darmowe gry do pobrania, gdzie zamieszczone są próbki gier (wersje demonstracyjne). To, także należy zaliczyć na "plus".

Kolejną sprawą są konkurencyjne ceny, wiadomo bowiem, że do sklepu z grami nikt nie zajrzy, jeśli nowe gry będą kosztowały krocie. Do czynienia mamy tu więc z nieustanną licytacją sklepów z grami „kto da mniej”, co prowadzi do promocyjnych cen za świetne tytuły. Sklep internetowy mający świeżą grę za niewielkie pieniądze na pewno prędzej przyciągnie gracza. Jednak cena nie powinna być przesadnie niska, gdyż wtedy jest duża szansa, że za dany towar zapłacimy dodatkowo mało profesjonalna obsługą albo długim czasem oczekiwania na zamówienie.

Skoro mowa o niskich cenach, warto zwrócić uwagę na promocje w sklepach z grami. Sklepy takie przeżywają oblężenie głównie w okresie świąt Bożego Narodzenia i Dnia Dziecka, bowiem rodzice wybierając prezent coraz częściej patrzą na półki sklepów z grami. Obniżki cenowe sięgają niekiedy 50%! Jest to dobra okazja dla graczy, aby kupić świetny produkt za małą kasę.

Kolejna sprawa to reklama. Każdy dobry sklep oferujacy gry, aby przyciągnąć klienta, musi się zareklamować, czy to na stronie internetowej, czy poprzez e-maile. Dobrze reklamowany sklep ma większe szanse odnieść sukces.

Dobrym rozwiązaniem są też newslettery sklepów z grami. Wystarczy się zarejestrować na stronie, a sklep taki co jakiś czas przyśle nam e-mail zawierający nowinki i świeże tytuły, jakie pojawiają się w jego ofercie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena