Minecraft to gra o jakiej można powiedzieć wiele: niektórzy odrzucają ją ze względu na grafikę, podczas gdy dla innych ta stylizowana na lata 90 oprawa graficzna jest jednym z głównych plusów. Bez wątpienia największą zaletą gry jest grywalność - to ona przyczyniła się do sprzedania 1,5 miliona egzemplarzy.

Data dodania: 2011-03-12

Wyświetleń: 5297

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy jest gra, która z ostatniej imprezy Game Developers Conference (impreza w świecie gier porównywalna do gali rozdania Oskarów) wyjechała z 5 nagrodami? Zanim do tego przejdziemy w pierwszej kolejności pragnę przypomnieć nagrody jakie otrzymał Minecraft na początku marca tego roku: Nagroda za innowacyjność; Najlepsza gra rozprowadzana cyfrowo; Najlepszy debiut; Najlepsza gra niezależna 2010 roku; Nagroda publiczności dla najlepszej gry niezależnej.

Minecraft to gra, w której zostajemy rzuceni do kanciastego świata zbudowanego z kwadratowych klocków. Świat ten za każdym razem generowany jest inny i nieskończony – oznacza to nie mniej nie więcej, że w jakimkolwiek kierunku byśmy nie wyruszyli generator wygeneruje dodatkowy obszar mapy. Dostajemy tu swobodę nieporównywalną z żadną inną grą.

W grze jesteśmy ograniczani wyłącznie naszą wyobraźnią. Tu niczym w klockach LEGO możemy budować z klocków budowle o jakich się wyłącznie śniło. Pragniesz wybudować pojedynczy domek, miasto lub statek kosmiczny? Buduj! Chcesz wykopać kopalnie z jakiej będziesz wydobywał surowce? Kop i wydobywaj! Przekształcaj teren wygenerowany przez grę na własne podobieństwo.

Minecraft początkowo tworzony był przez jedną osobę, szwedzkiego programistę Markusa Perssona. Gra będąca dziełem jednego człowieka przyniosła mu fortunę liczona w milionach euro. Na chwilę obecną sprzedawana jest w tempie 8 tysięcy egzemplarzy dziennie po cenie 15 euro. Oznacza to, że dzienny zarobek autora sięga 120 tysięcy euro. Pozwoliło to Perssonowi założyć własne studio z grami, które nazwał Mojang. Obecnie wraz ze współpracownikami rozwijają Minecrafta i pracują nad kolejnymi grami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena