Rok 2022 przyniósł nam wiele niesamowitych nowych serii anime, które oczarowały zarówno długoletnich fanów, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z tą formą rozrywki. W niniejszym artykule skupimy się na nowościach - czyli przedstawimy wyłącznie nowe seriale anime, które debiutowały w 2022 roku.

Data dodania: 2023-04-13

Wyświetleń: 168

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

RECENZJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepsze nowe anime 2022 roku: pierwsza dziesiątka

Seriale kontynuowane pomijamy, gdyż znajdują się one w pełnym artykule przedstawiającym Top 40 najlepszych anime 2022 roku.

Zapraszamy do odkrycia pierwszej dziesiątki najlepszych nowych anime roku 2022, które obejmuje tytuły z różnych gatunków, od akcji, przez romans, aż po cyberpunk. Bez względu na to, czy interesują Cię przygody szpiegów, niecodzienne talenty czy uczucia zakochanych, z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie. W rankingu najlepszych nowości 2022 roku znajdziemy:

Miejsce 1: Spy x Family

W świecie podzielonym przez konflikt dwóch mocarstw, wybitny szpieg o pseudonimie "Twilight" otrzymuje misję infiltracji elitarnej szkoły. W celu zdobycia informacji o swoim celu, musi założyć udawaną rodzinę. Jego nowa żona, Yor, okazuje się być zabójczynią na usługach swojego kraju, a ich adoptowana córka, Anya, to młoda dziewczynka z niezwykłymi zdolnościami telepatycznymi.

Każdy z członków tej niekonwencjonalnej rodziny stara się ukryć swoją tożsamość przed pozostałymi, co prowadzi do niezliczonych zabawnych sytuacji, ale jednocześnie odkrywają, że nawet w świecie szpiegów i zabójców, siła rodziny może być nieoceniona.

Wraz z postępem misji, Twilight i jego rodzina muszą zmierzyć się z coraz większymi wyzwaniami i niebezpieczeństwami, jednocześnie odkrywając wartości życia rodziną. "Spy x Family" to pełne zwrotów akcji, humoru i wzruszeń anime, które trafia w serce każdego widza.

Miejsce 2: Chainsaw Man

Młody Denji marzy o prostym życiu, wolnym od długów i codziennych trosk. Jego życie zmienia się, gdy przypadkowo łączy się z demonem o imieniu Pochita, który jest demonem piły łańcuchowej. Razem stają się Chainsaw Man - brutalnym łowcą demonów, który potrafi zmieniać się w chodzącą piłę łańcuchową.

Denji zostaje zwerbowany do jednostki specjalnej, która poluje na potwory, by zyskać kontrolę nad demonami i chronić ludzkość przed ich wpływami. W miarę jak wspólnie polują na coraz potężniejsze istoty, Denji musi nauczyć się żyć w brutalnym świecie pełnym okrutnych przeciwników.

"Chainsaw Man" to mroczne, krwawe i nieprzewidywalne anime, które łączy elementy akcji, horroru, humoru i dark fantasy. Zaskakujące zwroty akcji oraz ekscytujące sceny walki sprawiają, że każdy odcinek trzyma widza w napięciu do ostatnich sekund.

Miejsce 3: Bocchi the Rock!

Hitori "Bocchi" Gotou, samotna i nieśmiała licealistka, marzy o zdobyciu przyjaciół i występach na żywo ze swoim zespołem. Dlatego poświęca swój czas na naukę gry na gitarze. Pewnego dnia Bocchi spotyka otwartą na świat perkusistkę Nijikę Ijichi, która zaprasza ją do zespołu Kessoku Band po tym, jak ich gitarzystka, Ikuyo Kita, uciekła tuż przed pierwszym występem.

Wkrótce potem Bocchi poznaje ostatnią członkinię zespołu - chłodną basistkę Ryou Yamadę. Ich pierwszy wspólny występ jest daleki od ideału, ale dziewczyny odkrywają siłę we wspólnej miłości do muzyki i niebawem dołącza do nich ponownie Kita. Czerpiąc radość z występów, Bocchi i jej koleżanki z zespołu wkładają całe serce w rozwijanie się jako muzycy.

"Bocchi the Rock!" to rozgrzewające serce, pełne humoru anime, które skupia się na życiu szkolnym, wzlotach i upadkach oraz na rozwoju pasji do muzyki. Łącząc zabawne sytuacje z przemyślanymi momentami, serial z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośników muzyki, jak i tym, którzy szukają lżejszej, pozytywnej rozrywki.

Miejsce 4: Cyberpunk: Edgerunners

W przyszłości, gdzie zaawansowane technologie i cybernetyczne ulepszenia są codziennością, David Martinez stawia czoło brutalnej rzeczywistości Night City - jednemu z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Aby przeżyć w tym mrocznym świecie, David musi stać się "Edgerunnerem" - najemnikiem zdolnym do wykonywania zadań na pograniczu prawa i moralności.

Podczas gdy David zdobywa sojuszników w postaci niezwykłych bohaterów, odkrywa, że napotykane wyzwania wykraczają poza prostą walkę o przetrwanie. W miarę jak osiąga nowe ulepszenia w cybernetycznym świecie, musi zmierzyć się z korporacjami, gangami i innymi siłami, które wykorzystują technologię w celu uzyskania władzy.

Cyberpunk: Edgerunners to pełne akcji anime, które zanurza widzów w porywającą historię o lojalności, wyborach moralnych i dążeniu do wolności w świecie pełnym korupcji i technologicznych innowacji.

Miejsce 5: Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

Gojou Wakana to licealista z pasją do rękodzieła i tworzenia lalek, który wstydzi się swojego nietypowego hobby. Pewnego dnia, przypadkowo spotyka Marin Kitagawę - atrakcyjną, energiczną dziewczynę, która jest wielką fanką cosplayu. Marin odkrywa talent Gojou i prosi go o pomoc w wykonaniu stroju dla swojego ulubionego bohatera z anime.

Nieśmiały Gojou początkowo nie jest przekonany, ale ostatecznie zgadza się pomóc Marin. To początek niezwykłego partnerstwa, które prowadzi do głębszej więzi między nimi. Dzięki współpracy z Marin, Gojou zaczyna zdobywać pewność siebie i odnajduje radość w wykorzystywaniu swoich umiejętności.

"Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru" to wzruszające anime, które opowiada historię miłości, akceptacji i odnalezienia siebie w świecie, w którym pasje i zainteresowania mogą przekształcić życie. Seria zabiera widzów w podróż pełną kolorów, komedii i romantycznych momentów, pokazując, jak dwie osoby o różnych zainteresowaniach mogą się od siebie uczyć i wzajemnie się wspierać.

Miejsce 6: Summertime Render

Gdy Shinpei Ajiro powraca na swoją rodzinną wyspę z powodu tajemniczej śmierci przyjaciółki z dzieciństwa, Ushio Kofune, zaczyna odkrywać mroczne sekrety kryjące się w tym spokojnym miejscu. Siniaki na szyi zmarłej dziewczyny wskazują, że jej śmierć nie była przypadkiem, co prowadzi Shinpeia do śledztwa mającego na celu ujawnienie prawdy.

W miarę jak Shinpei i siostra Ushio, Mio, odkrywają coraz więcej tajemnic, zaczynają dostrzegać niepokojące zjawiska, które sprawiają, że wyspa staje się coraz bardziej niebezpieczna. Wspomnienia o legendzie "Cieni" - tajemniczych istotach, których spotkanie zwiastuje śmierć - sprawiają, że sytuacja nabiera dramatyzmu.

W obliczu groźby, która zagraża wszystkim mieszkańcom wyspy, Shinpei musi wykorzystać swoją inteligencję i determinację, aby ocalić najbliższych oraz odkryć związek między Cieniami a tragicznym losem Ushio. W miarę jak zagadka się pogłębia, bohaterowie podejmują walkę z czasem, by odnaleźć prawdę i zapobiec kolejnym tragediom.

Miejsce 7: Blue Lock

Opowieść o grupie młodych piłkarzy, którzy zostają zrekrutowani do tajemniczego i rygorystycznego ośrodka szkoleniowego o nazwie "Blue Lock". Celem tego unikalnego programu jest stworzenie najlepszego napastnika świata, zdolnego prowadzić reprezentację Japonii do zwycięstwa w przyszłych międzynarodowych turniejach piłkarskich.

Głównym bohaterem jest Yoichi Isagi, utalentowany napastnik, który musi przejść przez surowe treningi oraz rywalizować z innymi zdolnymi zawodnikami w celu osiągnięcia szczytu swoich umiejętności. Program Blue Lock podkreśla indywidualizm, wytrwałość i siłę woli, skupiając się na pokonywaniu własnych słabości oraz współzawodnictwie między uczestnikami.

W miarę jak uczestnicy zdobywają doświadczenie i odkrywają swoje mocne strony, zmagają się z własnymi lękami, ambicjami i niepewnościami. Serial Blue Lock wprowadza nas do świata sportu, ukazując zarówno jego piękno, jak i brutalność, a także dążenie do doskonałości, które niesie ze sobą zarówno sukcesy, jak i porażki.

Miejsce 8: Lycoris Recoil

W Japonii, tajna organizacja Direct Attack (DA) prowadzi program "Lycoris", w ramach którego szkoli osierocone dziewczynki na niebezpiecznych zabójców strzegących bezpieczeństwa publicznego. Takina Inoue, utalentowana i lojalna agentka Lycoris, zostaje ukarana po incydencie z zakładnikiem. Zmuszona do opuszczenia swojej dotychczasowej jednostki, trafia do kawiarni LycoReco, która pełni rolę bazy operacyjnej.

Jej nową partnerką zostaje Chisato Nishikigi, legendarna uczestniczka programu Lycoris, która zdaje się lekceważyć swoje obowiązki i zamiast tego skupia się na pomaganiu ludziom. Prowadząc Takinę przez niecodzienne zadania, Chisato pokazuje jej, że istnieją inne niż przemoc sposoby na rozwiązanie konfliktów. Zdezorientowana Takina musi zdecydować, czy chce wrócić do DA, czy też zaakceptować nowe wartości, których uczy się od Chisato.

Lycoris Recoil to emocjonujące anime, które łączy w sobie akcję, dramat i głębokie relacje między postaciami. Serial stawia pytania dotyczące lojalności, przemocy i wartości życia, pokazując jednocześnie przemianę dwóch różnych bohaterek, które uczą się od siebie nawzajem.

Miejsce 9: Sasaki to Miyano

Yoshikazu Miyano to nieśmiały licealista, który lubi czytać mangi Boys Love. Jego spokój zostaje zakłócony, gdy poznaje Shuumei Sasakiego, starszego kolegę zaliczanego do szkolnych awanturników. Sasaki ratuje jednego z kolegów Miyano przed grupą szkolnych oprychów, a potem z niezrozumiałym zaciekawieniem zaczyna się interesować mangą Boys Love i życiem Miyano.

W miarę jak ich relacje się rozwijają, zarówno Sasaki, jak i Miyano zaczynają zastanawiać się nad swoimi uczuciami i motywacjami, które kierują ich przyjaźnią. Wspólne zainteresowanie mangą Boys Love sprawia, że ich relacje stają się coraz głębsze, a uczucia między nimi coraz bardziej skomplikowane.

Sasaki to Miyano to wzruszające anime, które z humorem i wrażliwością opowiada historię dojrzewania, przyjaźni i miłości między dwoma chłopcami. Serial skupia się na postaciach i ich emocjach, oferując widzom lekkie, ale poruszające doświadczenie.

Miejsce 10: Ao Ashi

Ashito Aoi, młody piłkarz z niewielkiej nadmorskiej miejscowości, wykazuje się niezwykłym talentem na boisku. Pewnego dnia zostaje zauważony przez Tatsuyę Fukudę, trenera znanego zespołu piłkarskiego z Tokio. Wbrew wszystkim przeciwnościom, Ashito otrzymuje szansę na przekształcenie swojego życia i wstąpienie do prestiżowej drużyny młodzieżowej.

Na przestrzeni serii, Ashito musi zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie życie w nowym mieście, a także rywalizować z innymi utalentowanymi zawodnikami, których spotyka na swojej drodze. W miarę jak jego kariera piłkarska się rozwija, Ashito musi również nauczyć się zarządzać swoim życiem osobistym, zwłaszcza w odniesieniu do rodziny i przyjaciół, których zostawił w rodzinnej miejscowości.

Ao Ashi to sportowe widowisko, które przedstawia życie młodego piłkarza, dążącego do spełnienia swoich marzeń o profesjonalnej karierze. Serial oferuje emocjonujące sceny piłkarskie, wnikliwe portrety postaci oraz wzruszające momenty, które z pewnością poruszą serca fanów sportowych anime.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena