Poradnik pomocny przy wyborze sklepu internetowego z grami, w którym chcielibyśmy zrobić zakupy.

Data dodania: 2009-06-21

Wyświetleń: 2556

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Sklep z grami” to fraza znane każdemu graczowi. Sklep z grami jest tym, czego każdy gracz potrzebuje – skarbnicą najnowszych hitów z każdego gatunku gier. Może to być sklep z grami komputerowymi, planszowymi, karcianymi… do wyboru, do koloru, wszystko zależy od tego, jakie kto ma zainteresowania; w każdym razie sklep z grami jest pojęciem względnym dla każdego indywidualnego gracza.

W Internecie istnieje wiele witryn prowadzących sklep z grami, ale jak wybrać najlepszy sklep internetowy z grami? Umożliwi nam to kilka kryteriów i prosta sztuczka z wtyczką do przeglądarki.

Pierwszy warunek, jaki powinien spełniać dobry sklep z grami, to przejrzystość i bogactwo oferty produktów. Sklep z grami powinien mieć gry odpowiednio posortowane i ułożone gatunkami bądź alfabetycznie, albo nawet w obu kombinacjach jednocześnie. To znacznie ułatwia klientowi nawigowanie przez sklep z grami i pozwala szybko znaleźć interesujące gracza tytuły.

Drugi warunek to obecność dobrych gier. Dobry sklep z grami sprzedaje przez wszystkim nowe tytuły wydawnicze, ale również sklep z grami powinien mieć w ofercie dobre, sprawdzone tytuły, które zrzeszają dużą liczbę graczy. Sklep z grami, który w ofercie ma praktycznie same tanie, ledwo znane tytuły, lepiej omijać szerokim łukiem.
Kolejna sprawa to tzw. newslettery, czyli e-maile informujące gracza, co sklep z grami wprowadza do oferty. Podczas rejestracji w serwisie użytkownik powinien mieć opcję wyboru otrzymywania newsletterów wysyłanych przez sklep z grami, dzięki czemu będzie mógł śledzić, co sklep z grami wprowadza bez potrzeby wchodzenia na stronę, na której mieści się sklep z grami i czasochłonnego nawigowanie przez sklep z grami. Jest to przydatna funkcja, która sprawia, że sklep z grami staje się bardziej przyjazny dla klienta.

Dobry sklep z grami powinien co jakiś czas wprowadzać promocje dotyczące sprzedaży gier, na przykład obniżki tytułów wypuszczonych na rynek jakiś czas temu lub superobniżkę na tytuły o dłuższym stażu, ale które sklep z grami zalicza do najchętniej kupowanych przez graczy.

Ostatnie kryterium to formy płatności oraz rodzaje i koszta wysyłki. Warto je porównać bardzo dokładnie, bowiem to, że sklep z grami ma najtańszą przesyłkę to nie znaczy wcale że jest to dobry sklep z grami. Czasem warto się zdecydować na przesyłkę droższą, ale mieć pewność, że sklep z grami wykona nasze zamówienie.

W Internecie coraz częściej można naciąć się na sklep z grami będący jedynie przykrywką oszustów. W zlokalizowaniu nam nieuczciwej witryny prowadzącej sklep z grami pomoże nam wtyczka do przeglądarki internetowej Site Advisor. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i przebadać nią dany sklep z grami, aby sprawdzić datę, od kiedy dany sklep z grami istnieje w sieci. Jeśli sklep z grami umieszczony jest w sieci od niedawna, to albo jest to nowy sklep z grami, albo pułapka oszustów. Warto wtedy przebadać dokładnie dany sklep z grami, aby wydać ostateczny werdykt.

Te kryteria pozwalają graczowi określić, który sklep z grami jest najlepszy, a który to oszustwo. Najlepszy sklep z grami to taki, który spełnia powyższe warunki.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena