Jak napisać dobry skrypt? Na jakie skrypty jest popyt na rynku, oraz które są najczęściej używane w popularnej grze Counter-Strike? Nic prostszego!

Data dodania: 2010-04-11

Wyświetleń: 3131

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zastanawiałeś się kiedyś pewnie nad tym jak pisze się dobre skrypty do cs 1.6 i jak stają się tak szybko popularne. Niestety nie wytłumaczę tutaj jak pisać skrypty, ale które skrypty są przydatne i stają się popularne w krótkim czasie.

Pierwsza rzeczą jaką musimy wziąść pod uwagę to, to co jest używane przez najlepszych np. skrypt na szybką zmiana broni - dlaczego miałbyś go nie ulepszyć? Napisz go od nowa, tylko że nowym sposobem! PAWN to rozciągliwy język i łatwym sposobem można napisać coś podobnie, ale lepiej i prościej.

Najpopularniejszym skryptem jest skrypt no recoil, który na większości serwerów nielegalny, ale bardzo przydatny. Powoduje on brak rozrzutu broni, ale nie całkowity, gdyż jedynie cheaty (a nie skrypty) mogą zapewnić taką kontrolę, żeby strzelać centralnie w jeden punkt.

Skrypt ten wygląda następująco:

Strzelamy, nabój leci, skrypt sam obniża lekko nam celownik, drugi nabój, skrypt obniża nam celowinik, trzeci itd.

Nie jest to nic innego jak ustawienie cl_pitchspeed który odpowiada za ilość o jaką obniża się celownik przy komendzie lookdown i lookup, dlatego jak jest bardzo niska wtedy można łatwo kontrolować rozrzut.

Najprostszym sposobem na powstrzymaniu graczy na nie używanie skrypt na no recoil jest wymuszanie komendy cl_pitchspeed na 255, wtedy jedynie gracze używający programów (cheatów) będą mieli tą właściwośc, a takich łatwo zbanować.

Przydatne strony:

Poradniki do Counter Strike 1.6

Licencja: Creative Commons
0 Ocena