Half-Life TeleVision(HLTV) to system do nagrywania i rozpowszechniania obserwacji z gry Half-Life i jest automatycznie instalowana z HLDS. Dzięki niemu można łatwo złapać cheaty!

Data dodania: 2009-03-13

Wyświetleń: 2380

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Potrafi nagrywać dema oraz odtwarzać je potem w internecie, potrafi przekazywać dane z serwera gry aby gracze mogli obserwować grę bez przeszkadzania graczom.

Pod serwery Source zobacz SRCTV

Half-Life TV, w skrócie nazywane HLTV, daje możliwość posiadania nielimitowanej liczby graczy oglądających gry, rozgrywających się w czasie rzeczywistym, oraz nagranych z nich dem. Oglądający mają możliwość przyglądania się grze w sposób zbliżony jaki daje funkcja Spectator w normalnym serwerze gry. Oczywiście ich pełne możliwości mogą być kontrolowane aby uniknąć pewnego rodzaju nieporozumień mogących występować po meczu.

Każdy widz może wybrać dowolny punkt obserwacyjny, albo wybrać dowolnego gracza, aby przyjrzeć mu się dokładniej itp. Istnieje możliwość uruchomienia funkcji Auto-Director, która zwiększa wrażenia z gry. Powoduje to, że kamera zmienia się automatycznie, przedstawiając najciekawsze fragmenty gry z danego punktu obserwacyjnego. Dzięki temu widz może siedzieć wygodnie i przygadać się akcji bez zbędnego szukania ciekawych momentów, poprzez ciągłą zmianę widoku. W miedzy czasie widzowie mogą się komunikować miedzy sobą używając standardowego systemu komunikacji tekstowej w HL.

Większość (jeśli nie wszystkie) modów ma dostęp do używania HLTV w grze, np. Counter-Strike (CS), Team Fortress Classic (TFC), Day of Defeat (DOD) i inne.

Osoby udostępniające serwer HLTV maja pełną kontrole nad systemem HLTV:

mogą zmieniać liczbę slotów (czyli ilu widzów może oglądać mecz będąc podłączonym do właśnie danego serwera HLTV)
można wysyłać kolorowe napisy na ekrany widzów
można kontrolować zdalnie HLTV jak i serwer gry
można ustawić logo
można ustawić opóźnienie aby uniemożliwić podpowiadanie w grze innym graczom (domyślnie juz jest na 30 sekund)

Serwery cs to postawienie prostego serwera HLTV nie jest zadaniem trudnym - właściwie starczy wpisać 3 komendy i leci. Jednakże więcej można wycisnąć i ustawić jeśli trzeba. Natomiast ustawianie większej sieci HLTV na np tysiące widzów wymaga większego nakładu pracy oraz koordynacji oraz znajomości nie tylko prostych funkcji HLTV ale także znajomości sprzętu komputerowego i łączy internetowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena