Aby zrozumieć grę, musisz spędzić wystarczająco dużo czasu grając w nią. Błędy, przegrane, wygrane i wznoszenie się przez szeregi to wszystko proces uczenia się. Jednak znacznie łatwiej będzie Ci zrozumieć, co musisz zrobić, jeśli znasz podstawowe zasady i wymagania gry. Przeanalizujmy, co gracz musi zrobić, aby skutecznie opanować Valorant. 

Data dodania: 2022-12-21

Wyświetleń: 264

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przewodnik początkującego Valoranta

Częściej niż inni, nowicjusz w grze robi dwie rzeczy:

  • Kupić każdą broń, na którą starczy im pieniędzy. Zapomnij o pancerzu i czasem o zdolnościach. Jeśli kupią jakąś zdolność, to często zapominają jej użyć.
  • Uciekając, zapominając o taktyce, strategii, a nawet stronie, dla której grają.

W tym artykule powiemy ci, jak zachować się na mapie, jakie środki będą potrzebne w danym szczycie i co kupić, jeśli masz dużo pieniędzy.

Nie ma wstydu w byciu debiutantem. Jeśli jesteś dobrym strzelcem i masz wszystko, co potrzebne do odblokowania: dobry komputer, stabilny, mocny internet, dobre urządzenia, dużo wolnego czasu i charakter, to możesz osiągnąć wyżyny w tej grze.

SEDNO GRY

Jeśli nie bierzesz pod uwagę pewnego trybu, to stosunkowo wszystko jest proste: trzeba zabić wrogów i wygrać. Im lepiej to robisz, tym lepiej grasz, turnieje valorant odbywają się bardzo często.

 Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę grę rankingową (typowo meczową), to sedno jest takie:

Zaczynasz grę z drużyną przeciwko innej drużynie - 5x5.

Na etapie wyboru agenta musisz zastanowić się, który agent byłby przydatny dla Twojego zespołu i dlaczego. Możliwe, że wiesz jak zagrać każdą z ról. W grze znajdują się w sumie cztery.

KARTY

W walorach znajduje się kilka kart. Wielu graczy narzeka, że przed meczem nie można wybrać, które z nich chcemy grać (jak w CS:GO). Takie podejście jest jednak zrobione celowo, aby w oficjalnej puli map znalazły się wszystkie mapy, a nie tylko te, w które chcesz lub nie chcesz grać.

Ważne jest, abyś znał przynajmniej oznaczenia na mapach. Skatowanie, pozycje, skoki i tak dalej to umiejętności, które trzeba trenować osobno. Zapamiętaj pozycje i miej czas na poinformowanie sojuszników o wrogu.

Staraj się też zawsze patrzeć na mini-mapę. Jeśli sojusznik nie udzieli ci informacji (bo np. sam możesz szukać), będziesz znał pozycję wroga i jego ewentualne ruchy.

EKONOMIA

Jeśli nie śledzicie ile pieniędzy mają wasi przeciwnicy i nie interesuje was z jaką bronią biegają wasi koledzy z drużyny, to przynajmniej nie doprowadzi was to do zwycięstwa.

Ekonomia to bardzo ważny aspekt gry, który pozwoli Ci dokonać odpowiedniego zakupu (zakupu broni) w odpowiedniej rundzie. Na przykład jeśli masz dużo pieniędzy, a całej drużynie ledwo starcza na pancerz i Spectre, możesz kupić najsilniejszym graczom po karabinie maszynowym (Stinger lub Spectre) i zrobić lucky force buy. Jeśli na przykład nie masz wielu kredytów, możesz kupić po dobrym pistolecie, aby twoi sojusznicy mogli kupić zbroję.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena