Chciałbys grac w Fife 12 na padzie, ale masz stary pad, którego Fifa nie obsługuje? Zastanawiasz się, czy kupic nowy pad? Niepotrzebnie. Z tego poradnika, dowiesz sie jak skonfigurowac dowolnego pada, aby dało sie wykonywac triki. Wszystko oczywiście za darmo.

Data dodania: 2011-10-17

Wyświetleń: 8444

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele z nas miało problemy z tą gra, kiedy kupiliśmy fajny pad z dwoma "grzybkami", wibracją i kiedy przyszliśmy do domu i podłączyliśmy pada do portu USB, po zainstalowaniu sterowników i odpaleniu gry, okazało się że nie chce działać grzybek odpowiedzialny za robienie trików. Niestety gra FIFA XX, wymaga specjalnych padów, które są kosztowne. Co zrobić więc ze starym padem? Sprzedać, oddać do sklepu. licząc na ich łaskę? Ależ nie. Pokaże jak skonfigurować pada, aby działał jak rasowy pad we 100% zgodny z grą. I wcale nie musi to być pad z górnej półki. Wystarczy przeciętny pad (np. firmy Manta ). Ja sam używam pada tej firmy o nazwie MM 817 HUNTER PAD USB. Pad ten jest dobrze wykonany, z dobrych materiałów. Kiedy się nim potrzesię, nie słychać żadnego latania przycisków co było wadą innych tanich padów tej firmy. Plusem jest również to że, ma małą cenę, jak na tą jakość wykonania. Teraz pokaże jak go skonfigurować żeby działał w grze FIFA 10. Oczywiście, trik ten zadziała także ze starszymi częściami, takimi jak Fifa 09, 08, 07 ale także z nowszą jak Fifa 11 i nową Fifa 12, która wyjdzie za parę miesięcy... Także pozostaje tylko przeczytać poradnik, ściag.... eee - kupić gre i grać!!!

1.Skopiowanie rejestru.rejestr
Kilka słów wyjaśnień. Rejestr jest bazą danych w systemie Windows,która zawiera ważne informacje o sprzęcie, zainstalowanych programach i ustawieniach oraz profilach dla każdego z kont użytkowników na komputerze. System Windows ciągle odwołuje się do informacji zawartych w rejestrze. Nie należy wprowadzać ręcznych zmian w rejestrze, ponieważ programy i aplikacje zwykle wprowadzają niezbędne zmiany automatycznie.Nieprawidłowa zmiana w rejestrze komputera może uniemożliwić działanie komputera. Rejestr kopiujemy, aby móc go później odzyskać, gdyż bezpodstawne grzebanie w Rejestrze, może skończyć się niestabilnością systemu (tzn. usuwanie kluczy, wartości.). Dlatego właśnie wykonujemy jej kopię. Zalecam kopiowanie Rejestru, przed każdorazowym grzebaniu w nim.
1.Klikamy Start, uruchom, i wpisujemy regedit.
2.Teraz skopiujemy rejestr, na wypadek popełnienia błędu.
3.W oknie edytora wybierz menu Rejestr | Eksportuj plik rejestru. Gdy pojawi się okno zapisu, nazwij plik i wybierz bezpieczną lokalizacje i wciśnij [Zapisz].

2. Przywracanie starej wersji rejestru.
Kiedy coś nam nie pójdzie i chcemy przywrócić starą wwrsje rejesrtu - nie ma nic prostszego. Aby przywrócić poprzednią wersję edytowanego klucza uruchamiamy Edytor Rejestru i wybieramy Rejestr | Importuj plik rejestru. Następnie zaznaczamy plik do którego wyeksportowaliśmy klucz, wciskamy klawisz Otwórz i gotowe.

3. Edycja Rejestru.

1. Klikamy START > URUCHOM
2. Wpisz "regedit" i ENTER
3. Wejdź w "HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet >Control > MediaProperties > PrivateProperties > Joystick >OEM"
4. Potem w katalogu "OEM" znajdziesz katalogi podobne nazwą do na przykład takiego "VID_0583&PID_FF60"
5. Przeszukaj każdy z nich (nie otwieraj tylko klikaj pojedynczo lewymprzyciskiem myszy) i w prawym oknie w polu "OEMName" znajdź nawzęswojego PADA (sprawdź w kontrolerach gier jaka ona jest bo z regułyjest inna niż twój model pada).
6. Kiedy już znajdziesz swój pad kliknij dwa razy w pole "OEMName" izmień nazwę swojego pada na którąś z listy padów kompatybilnych jawybrałem Logitech Cordless Rumblepad 2).
7. Możesz wyłączyć edytor rejestru.
8. Teraz wejdź do FIFY i spróbuj zmienić sterowanie w grze.


4. Lista kompatybilnych padów do FIFY 10.

Logitech Cordless Rumblepad 2
Logitech Rumblepad 2 Vibration Feedback Gamepad
Logitech RumblePad
Logitech Dual Action Gamepad
Logitech Cordless RumblePad
P3000 Wireless Pad i Docking Station
P2900 Wireless Pad
P2600 Rumble Pad
P2900 Wireless Pad
P2500 Rumble Pad
P990 Dual Analog Pad
P880 Rumble Pad
Dual Trigger 2-in-1 Rumble Force
Rechargeable Wireless 2-in-1 Dual Trigger
2-in-1 Dual Trigger Gamepad
Wireless Dual Trigger Gamepad
FireStorm Dual Power 3
FireStorm Wireless Gamepad
FireStorm Dual Analog 3

Licencja: Creative Commons
2 Ocena