Każdy świeżo upieczony kierowca staje przed dylematem - jakie auto wybrać na swoje pierwsze w karierze? Czy zdecydować się na mocno zużyty sportowy model który mieści się w budżeicie czy też wybrać zwrotne i mobilne autko miejskie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym poradniku.

Data dodania: 2018-01-24

Wyświetleń: 553

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Młody kierowca który dopiero zdał egzamin na prawo jazdy i ma ograniczone środki finansowe staje przed dylematem wyboru pierwszego pojazdu w swojej karierze motoryzacyjnej. Nie jest to jednak decyzja prosta. Wybierając używany samochód trzeba się bowiem liczyć nie tylko z wydatkami na sam samochód ale również na wizytę w serwisie i inne opłaty. Oto kilka porad które powinny ułatwić decyzję odnośnie wyboru pierwszego samochodu.

Na samym początku radzimy dobrze zaplanować budżet. Około trzy czwarte budżetu powinno zostać przeznaczone na zakup samecho samochodu a pozostała kwota na cześci i ewentualne naprawy. Po zakupie używanego samochodu warto wymienić olej, filt paliwa, filtry kabinowe itd. Konieczne może też okazać się wymienienie klocków hamulcowych. Zakupując używany samochód warto zainwestować lub pożyczyć też zestawy diagnostyczne, które pozwolą na dokładne przebadanie stanu technicznego pojazdu. Co może uchronić nas przed dużo większymi wydatkami w przyszłości.

Kupując pierwszy samochód warto postawić również na modele o prostej konstrukcji. Wszystko po to aby jego serwisowanie i wymiana części była jak najprostsza i jak najtańsza.

Na pierwsze auto warto również wybrać model o niewielkich gabarytach. Pierwszy samochód nie powinien być bardzo duży. Zaleca sie zatem unikanie modeli typu kombi czy też terenowych modeli. Mniejsze modele aut to łatwiejsze parkowanie i manewrowanie w ciasnych uliczkach.

Przed zakupem warto też sprawdzić ile dany model splala na sto kilometrów. Trzeba mieć z tył głowy, że musimy posiadać też środki na codzienną eksploatację zakupionego samochodu. Duże pojemnościowo silniki mogą w krótkim czasie zrujnować budżet kierowcy.

Wybierając swój pierwszy samochó radzimy również unikać aut które były tuningowane. Tego rodzaju pojazdy ze względu na przyciemnione szyby czy też głośny tłumik mogą nie przejść przeglądu technicznego a odmontowanie wprowadzonych modyfikacji może nas kosztować niepotrzebnie sporo pieniędzy.

Na pierwszy samochód warto wybrać też auto które będzie bezpieczne. Upewnijmy się, że wybrany pojazd dobrze wypadł w przeprowadzonych crash testach i ma sprawny i działający ABS jak i poduszki powietrzne.

Licencja: Creative Commons