Zapalenie zatok to nieprzyjemna przypadłość, z którą borykają się tysiące Polaków. Jednak często objawy tej choroby są przez nas lekceważone, co na dłuższą metę z dużym prawdopodobieństwem może prowadzić do poważnych powikłań.

Data dodania: 2016-10-20

Wyświetleń: 821

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Objawy zapalenia zatok

Dlatego też, kiedy zauważymy u siebie pierwsze symptomy, które mogą świadczyć o problemach z zatokami,  należy jak najszybciej poczynić wszelkie starania, aby ustalić ich przyczynę. To będzie najważniejszy krok, aby rozpocząć prawidłowe leczenie zatok, które pozwoli nam cieszyć się pełnym zdrowiem.

Jednak, aby nie zlekceważyć problemów z zatokami, które mogą w późniejszym życiu przysporzyć nam dalszych nieprzyjemności, powinniśmy znać objawy nieprawidłowego ich funkcjonowania.
Najbardziej uciążliwym objawem złego funkcjonowania narządu jakim są zatoki jest wzmożone wydzielanie śluzu, a także silne bóle głowy w okolicach nosa i oczu, które nasilają się rano i wieczorem, a także przy pochylaniu. Oprócz tego temu schorzeniu mogą towarzyszyć objawy typowe dla przeziębienia, czyli gorączka, brak apetytu, nieprzyjemny zapach z ust czy apatia.

Zapalenie zatok może być spowodowane przez wirusy, bakterie lub grzyby dlatego nie istnieje jeden skuteczny lek na zatoki. Tak więc leczenie zatok zawsze zależne jest od tego, przez jakie czynniki zostało one wywołane. W przypadku zapalenia wywołanego przez bakterie wydzielina przybiera gęstszą niż w przypadku podłoża wirusowego wydzielinę, jest ona także ropna. Z uwagi na wielość potencjalnych czynników choroby w przypadku wystąpienia u nas niepokojących objawów należy oczywiście udać się do lekarza.

Może zdarzyć się tak, że będąc przewrażliwionymi mylnie weźmiemy objawy zwykłego przeziębienia za zapalnie zatok. Dlatego należy pamiętać, że nie każdy ból głowy to ból zatok.

Niemniej jednak należy wiedzieć, że nawet nieleczone przeziębienie może doprowadzić się do rozwinięcia się poważniejszych stanów chorobowych w tym właśnie zapalenia zatok. Warto również zaznaczyć, że problemy z prawidłowym funkcjonowaniem zatok często są udziałem alergików, jak również ludzi cierpiących na astmę.

Zatem, jak widać, problemy z zatokami to zagadnienie złożone, gdyż samodzielnie nie jesteśmy w stanie na sto procent stwierdzić ich właściwej przyczyny. W związku z tym tak ważne jest, aby w przypadku utrzymywania się u nas wymienionych wyżej, niepokojących objawów, które w znacznym stopniu mogą obniżyć nasz komfort życia i wręcz uniemożliwić nam normalne funkcjonowanie w domu, pracy czy szkole, udać się do specjalisty. Ten, stawiając odpowiednią diagnozę, powinien obrać metody leczenia, które w konkretnym przypadku będą stanowiły pierwsze kroki na drodze do pełnego wyzdrowienia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena