KOLOROTERAPIA to sposób korzystania z kolorów i światła w celu zharmonizowania i poprawienia działania. Koloroterapia działa na poziomie holistycznym wpływając na umysł, ciało i duszę. Znając zdrowy wpływ kolorów na organizm, opracowano koloroterapię, aby w sposób doskonały dopełnić twoje samopoczucie i zdrowie.

Data dodania: 2009-03-11

Wyświetleń: 2424

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

DLA NASZEGO CIAŁA I DUSZY.
Najwyższej jakości Kolorowe Filtry BIOPTRON PRO 1 w wyraźnie intensywnych kolorach pozwalają poprzez żądaną część spektrum światła na odbijanie pozostałych barw.

ZDROWIE jest warunkiem harmonii nie tylko naszych fizycznych potrzeb, ale również emocjonalnych, mentalnych i duchowych. Zasada kolorów czakr w koloroterapii została opracowana w oparciu o założenia, że kolory są powiązane z siedmioma głównymi czakrami będącymi duchowymi centrami w naszych ciałach, ulokowanymi wzdłuż kręgosłupa. Czakry są jak spirale energetyczne, każda powiązana z określonymi obszarami.

Czakra (wymawia się Sha-kra) is the Sanskryt Word for ”wheel”, It is assumed that w sanskrycie oznacza “koło”

Zakłada się, że czakry gromadzą i przekazują energię. Jest siedem czakr i każda jest przypisana poszczególnemu organowi w ciele człowieka. Każda czakra ma dominujący kolor, który może zostać zachwiany. Jeśli tak się stanie może to spowodować zaburzenia i fizyczne konsekwencje. Poprzez wprowadzenie odpowiedniego koloru zaburzenia zostają zniwelowane (uzdrowione). Mamy dla ciebie opis każdego czakry oraz jej odpowiedni kolor, a także lokalizację w ciele.

Zastosowanie terapii światłem w medycynie ma długą historie, sięga czasów starożytnych. Pierwszym źródłem światła stosowanym w terapii było naturalne światło słoneczne. Współczesna światłoterapia datuje się od 1903 r., kiedy to duński lekarz Niels Ryberg Finsen otrzymał Nagrodę Nobla za pracę o wykorzystaniu światła w leczeniu. System Terapii Światłem BIOPTRON został zatwierdzony jako urządzenie medyczne wg norm UE 193/43 EEC. Posiada certyfikaty DEKRA oraz SQS i IQNET potwierdzające najwyższe standardy szwajcarskiej jakości.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena