Bycie zdrowym człowiekiem jest niezbędnym elementem potrzebnym do zdobycia w życiu szczęścia. Postarałem się wypisać kilka istotnych rad pomocnych w jego uzyskaniu.

Data dodania: 2010-08-05

Wyświetleń: 1677

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zdrowie jest chyba dla każdego z nas jedną z najważniejszych rzeczy. Często składając świąteczne czy też urodzinowe życzenia mówimy o nim. Chcemy być i czuć się zdrowo oraz aby u naszych najbliższych i przyjaciół było podobnie. Jak możemy to osiągnąć? Co trzeba robić? Na te i wiele innych istotnych pytań postaram się tutaj odpowiedzieć.

Ważnym jest aby się wysypiać. Ogólnie zasada jest taka aby spać tyle ile potrzebujemy. Jednak jeśli kilka dni z rzędu bez jakiejś konkretnej przyczyny śpimy około 10 godzin w czasie doby to warto udać się z tym do specjalisty.

Podczas snu nasz organizm regeneruje się i oczywiście odpoczywa. Bicie serca znacznie zwalnia i zmniejsza się ogólna temperatura ciała. Nasza psychika jest spokojna i fale mózgowe mogą bez zaburzeń płynąć neuronami.

Będąc wyspanym możemy prawidłowiej funkcjonować. Wzrasta nasza motywacja do nauki i pracy. Mamy lepszy humor i szybciej możemy podejmować trafne decyzje.

Warto dbać o dietę. Unikajmy cukrów prostych. Spożywajmy za to więcej cukrów złożonych. Te drugie znajdziemy np. w pomarańczach. Starajmy się aby nasza dieta była zrównoważona i bogata w witaminy i minerały. Dobrym lecz niedocenianym ich źródłem jest cebula, czosnek oraz różna zioła. Oprócz tego wypada tłuszcze zwierzęce zastąpić roślinnymi.

Spacer minimum 20 minutowy raz dziennie poprawia metabolizm. W związku z czym starajmy się systematycznie chodzić. Dobrym miejscem na spacery jest park bądź las. Dodatkowym plusem takich przechadzek jest to, że spalimy zbędne kalorię, dzięki czemu nie zamienią się one w niechciane kilogramy.

Teraz najważniejsze. Dbajmy o stan naszej psychiki. Myślmy zawsze pozytywnie. To dobrze wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Sami nie zauważymy jak poprawi się jakość życia. Nie od dziś wiadomo, że myśli mają ogromny wpływ na prace organizmu. Jako dowód można podać choćby efekt placebo.

Powyżej w skrócie opisałem co należy robić by być zdrowszym i co najważniejsze czuć się lepiej. Może macie własne pomysły na to?

Licencja: Creative Commons
2 Ocena