Ból odcinka lędźwiowego to częsta dolegliwość, która każdemu z nas może poważnie utrudnić życie. Atakujący nagle ból krzyża może pozbawić nas radości życia i poważnie utrudnić nam codzienną egzystencję. Co możemy zrobić, by szybko i skutecznie rozprawić się z tym problemem?

Data dodania: 2017-01-10

Wyświetleń: 869

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ból krzyża - przyczyny, objawy, leczenie

Ból krzyża - rozpoznanie

W przypadku bólu krzyża szybkie podjęcie kroków pozwalających na rozwiązanie problemu staje się sprawą bardzo ważną. Na jakie objawy należy zatem w porę zwrócić uwagę? Ostry lub przewlekły ból, który atakuje odcinek lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa to symptom najbardziej charakterystyczny. Ból taki może się jednak rozlać na większą ilość punktów, a to sprawia pacjentowi jeszcze więcej problemów. Jakie działania należy podjąć w chwili, gdy takie objawy staną się naszym problemem?  Zanim skupimy się na dostępnych metodach leczenia, skupmy się na chwilę na głównych przyczynach pojawienia się problemów z krzyżem.

Przyczyny bólu dolnych partii pleców

Im wcześniej dowiemy się, jakie czynniki mają wpływ na rozwój tego problemu, tym szybciej będziemy mogli odpowiednio zadbać o swój kręgosłup. Jakie są zatem główne przyczyny problemów z bólem krzyża? Wiadomo, że zaawansowany wiek oraz nadwaga są czynnikami, które mają istotny wpływ na problemy z kręgosłupem. Ból krzyża może się też wiązać z nieprawidłową masą ciała, brakiem odpowiedniej ilości snu, bardzo często okazuje się też skutkiem przemęczenia. Profilaktyka w przypadku tego schorzenia będzie zatem bardzo prosta – troska o przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia oraz walka ze zbędnymi kilogramami.

Jak walczyć z bólem krzyża?

Ponieważ głównym problemem pacjentów mających problemy z krzyżem jest silny ból, leczenie tej przypadłości skupia się właśnie na walce z bólem. W jaki sposób można go poskromić? Tradycyjne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, rozgrzewające lub zimne okłady – oto metody, które najczęściej są wykorzystywane w przypadku bólu krzyża.

A jak może pomóc lekarz? Profesjonalne leczenie z pewnością przyda się tym pacjentom, którym ból dokucza przez dłuższy czas oraz w sytuacji, gdy ból krzyża nawraca. W takich przypadkach lekarz może zalecić odpowiednią fizykoterapię, może też zalecić kurację, polegającą na przyjmowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W najpoważniejszych przypadkach stosowane jest leczenie chirurgiczne. Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz w chwili, gdy ból wiąże się z dyskopatią lub z poważniejszym urazem. Ból krzyża to poważna przypadłość, której nie można ignorować. Silny ból może nam przecież poważnie utrudnić życie, jest też dowodem na to, że z naszym kręgosłupem dzieje się coś niedobrego. Im wcześniej zaczniemy dbać o swe plecy, im szybciej zatroszczymy się o swój kręgosłup, tym większa szansa na to, ze uda nam się uniknąć poważniejszych problemów związanych z bólem oraz swobodnym poruszaniem się.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena