Każde konto bankowe powinno być przystosowane do potrzeb klienta. Po co przecież przepłacać za coś z czego nie korzystamy i jest nam zupełnie nie potrzebne?! Sprawdź, gdzie możesz starać się o najlepszy rachunek bankowy dla siebie!

Data dodania: 2011-12-14

Wyświetleń: 2852

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli jeszcze nie masz rachunku w banku to nie wiem, gdzie się do tej pory ukrywałeś! Konto bankowe w dzisiejszych czasach wiąże się nie tylko z niskimi opłatami, ale przede wszystkim z wygodą, szybkością wykonywania transakcji oraz dostępem do rachunku osobistego z każdego miejsca na Ziemi.

Konto internetowe

Prowadzenie rachunku bankowego wcale nie jest takie drogie jakby się mogło wydawać, dodatkowo istnieje możliwość, że jeszcze na tym zyskamy. Na najtańsze konto bankowe możemy liczyć zakładając konto internetowe. To najlepszy i najkorzystniejsze konto osobiste, jakie do tej pory wymyślono. Takie rachunek bankowy pozwala na zarządzanie swoimi finansami o każdej porze dnia i nocy oraz z każdego miejsca, jeśli tylko posiadamy dostęp do Internetu, co w dzisiejszych czasach nie jest jakimś wyczynem. Obsługa rachunku bankowego przez Internet wiąże się również z mniejszymi kosztami, często kilka pierwszych przelewów jest bezpłatnych, a przy wpłacie lub wypłacie gotówki nie pobierana jest żadna prowizja, jak ma to miejsce w oddziałach banku.

Konto firmowe

Z konta bankowego przez Internet coraz częściej korzystają firmy, głównie te z sektora MSP, gdzie dla przedsiębiorcy liczy się każda złotówka, zwłaszcza dla nowych firm. W tym przypadku internetowe konto firmowe jest o wiele tańsze niż zwykłe konto w banku. Przedsiębiorca może zazwyczaj liczyć na darmowe przelewy do ZUS i US oraz mniejsze opłaty za przelewy, niż w placówce banku. Ważne by taki rachunek bankowy był dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa, wówczas bank postara się zaproponować firmie optymalne warunki prowadzenia konta. 

Licencja: Creative Commons