Trening z piłką gimnastyczną to doskonały pomysł dla wszystkich osób chcących połączyć zdrowy styl życia z urozmaiconym treningiem. Dodatkowym atutem jest szeroki wachlarz unikalnych ćwiczeń i małe wymagania dotyczące powierzchni. 

Data dodania: 2011-09-29

Wyświetleń: 1962

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trening nie ogranicza się do konkretnego wieku lub stopnia zaawansowania, co sprawia, że ćwiczenia z piłką gimnastyczną są bardzo przystępną formą ruchu.

Sposób przebiegu ćwiczeń z wykorzystaniem piłki do ćwiczeń powoduje, że trening z nią można określić słowami: efektywność, radość i wyzwanie.

Efektywność: w doskonały sposób uruchamia tzw. mięśnie głębokie, co jest główną cechą ćwiczeń funkcjonalnych. Tak wzmacniane są mięśnie używane podczas codziennie wykonywanych czynności.

Radość: piłka do ćwiczeń sprawia wiele radości podczas treningu, przypominając zabawy z okresu szkolnego.

Wyzwanie: piłka mocno wytrąca z równowagi, co sprawia, że niedoświadczone osoby będą musiały się oswoić z tą formą ćwiczeń.

Dlaczego właśnie piłka?

Jest skuteczna. Na piłce gimnastycznej wykonają Państwo trening na większość grup mięśniowych. Dodatkowo przy większości ćwiczeń angażują się mięśnie brzucha w celu utrzymanie równowagi i odpowiedniej pozycji do ćwiczeń. Właśnie ten fakt (oddziaływanie na mięśnie brzucha) skutkuje tym, że ćwiczenia z piłką dwukrotnie efektywniej oddziałują na mięśnie proste brzucha oraz czterokrotnie skuteczniej na mięśnie skośne brzucha w porównaniu z zwykłymi ćwiczeniami.

Jest przenośna. Za pomocą GymBall wykonają Państwo bardzo dużo ćwiczeń bez względu na miejsce przebywania. Trening można wykonać w domu, w parku, w ogrodzie.

Nie ma ograniczeń. Nie są znane jakiekolwiek ograniczenia dotyczące ćwiczeń na piłce, zarówno wiekowe, jak i zdrowotne. Natomiast doskonale sprawdza się podczas zajęć rehabilitacyjnych

Fun factor. Trening na piłce to doskonała zabawa. Wiele osób rezygnowało z systematycznego treningu z powodu notorycznego znużenia ćwiczeniami.

Piłka do ćwiczeń ze względu na wymienione wcześniej cechy jest doskonałym narzędziem treningowym sama w sobie. Może stanowić również uzupełnienie dotychczas stosowanych ćwiczeń, a jak wiadomo, urozmaicony trening jest jedyną właściwą droga do osiągnięcia poprawy zdrowia i sprawności. Fakt stosowania jej w szeroko pojętej rehabilitacji stanowi o jej wyższości nad jej wieloma bardziej skomplikowanymi i droższymi konkurentami. W tym wypadku sukces tkwi w prostocie.

Licencja: Creative Commons