Pośród szerokiej gamy aparatów do fizykoterapii wyróżnia się grupa aparatów zwanych COMBO, czyli urządzenia z możliwością wykonywania na zmianę, lub w terapii łączonej więcej niż jeden rodzaj zabiegu. Mają swoje wady i zalety, ale dla jednej ze stale rosnących grup zawodowych posiadają prawie same zalety.

Data dodania: 2011-09-29

Wyświetleń: 1819

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aparaty do fizykoterapii typu COMBO są i pozostaną atrakcyjną propozycją dla małych gabinetów. Małe, wręcz osiedlowe gabinety rehabilitacyjne, to oferta dla pacjentów oczekujących indywidualnego oraz elastycznego podejścia. Gabinet na który składają się 2-3 pomieszczenia nie jest i nie będzie w stanie obsługiwać wielu pacjentów jednocześnie. Będzie to raczej tylko jeden zabieg. W takim właśnie przypadku wszechstronność aparatów typu COMBO jest nieoceniona. W jednym gabinecie, na jednym aparacie do fizykoterapii istnieje możliwość wykonania nawet 4 różnych zabiegów na zmianę lub w terapii kombinowanej.

Producenci mają w swojej ofercie również aparaty do fizykoterapii o budowie modułowej. Umożliwia ona początkowo zakup urządzenia wyposażonego np w moduł do elektroterapii, a wraz z rozwojem gabinetu, poszerzeniem grona klientów, można aparat rozbudowywać o kolejne moduły i aplikatory, np.: laseroterapii, magnetoterapii lub terapii ultradźwiękowej.

Jednak, jak to w życiu bywa, zawsze są dwie strony medalu. Posiadając aparat COMBO z kilkoma rodzajami terapii musimy liczyć się również z ewentualna awarią urządzenia, co w przypadku posiadania kilku, osobnych urządzeń do każdego rodzaju terapii nie odbiera nam możliwości przeprowadzenia pozostałych rodzajów zabiegów.

Osoby opierające swoje zdanie na ich temat na powiedzeniu, że „jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” należy uświadomić, że dotyczy to raczej urządzeń wątpliwego pochodzenia i jakości. Dlatego podejmując decyzję o zakupie należy uwzględnić również posiadanie przez producenta serwisu na terenie naszego kraju, szybkości reakcji serwisu (również opinie obecnych posiadaczy ich sprzętu) oraz co bardzo ważne- możliwości użyczenia aparatu zastępczego na czas naprawy uszkodzonego egzemplarza.

 Zakup aparatu typu COMBO do małego gabinetu należy zaliczyć do rozsądnych decyzji. Zakup i rozbudowa jednego urządzenia jest znacznie tańsza od zakupu każdego osobno. Przy zachowaniu rozsądku przy wyborze urządzenia dokonamy zakupu urządzenia, które posłuży Państwu przez wiele lat.

Licencja: Creative Commons