Stół do masażu dle wielu jest jedynym miejscem pracy i źródłem utrzymania. Wybór odpowiednich akcesoriów dodatkowych jest o tyle istotny, że wpływa na późniejszy komfort pracy. Na co zwrócić uwagę?

Data dodania: 2013-07-22

Wyświetleń: 827

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy już wybierzemy odpowiedni materiał, rodzaj budowy oraz wymiary, powinno się przemyśleć, jakie akcesoria dodatkowe będą nam potrzebne. Właściwy wybór umożliwi prace w odpowiednich warunkach, zarówno dla terapeuty, jak i dla pacjenta.

Podgłówek jest oczywistym elementem, bez którego nie mamy możliwości pracy. Jest on niezbędny, ponieważ  długość stołu wynosi zazwyczaj 180cm. Z praktycznych względów zaleca się podgłówek regulowany. Natomiast jeśli zależy nam na bardzo lekkim zestawie (kosztem komfortu naszych pacjentów) wybieramy podgłówek prosty.

Półka pod ramiona jest akcesorium generalnie przeznaczonym do podniesienia komfortu masażu dla samego pacjenta. Pozwala swobodnie ułożyć ramiona z przodu stołu.

Podłokietniki przydają się przy stołach o szerokości 60cm, aby umożliwić położenie rąk wzdłuż tułowia osobie otyłej. Jest to drugi w kolejności osprzęt pod względem praktyczności i warto się na niego zdecydować przy zakupie stołu do masażu o szerokości 60cm.

Pokrowiec potrzebny jest do przenoszenia i przechowywania. Transport stołu bez pokrycia zakończy się uszkodzeniem tapicerki bądź jej zabrudzeniem. Wygląda to również amatorsko. W wersji standardowej umieścimy wyłącznie stół do masażu, ale już wersja zaawansowana- LUX zapewni miejsce do transportu również ulubionych kosmetyków oraz podkładów higienicznych. Kółka transportowe będące opcją dodatkową do pokrowca są wsparciem przy pokonywaniu dłuższych odcinków na gładkiej powierzchni.

Wózek transportowy umożliwia łatwiejsze przemieszczanie się w terenie oraz po schodach. Umożliwia transport stołu bez nadwyrężania ramienia.

Półka przedłużająca jest stosowana od niedawna i jej celem jest przedłużenie długości blatu, aby wysoki pacjent mógł położyć wygodnie stopy. Brak tego akcesorium znacznie mniej wpływa na dyskomfort pacjenta, niż brak podparcia pod ramiona. Dlatego jest jest uważana za niezbędny element wyposażenia.

Wspomniane elementy wyposażenia stołu do masażu są podstawowymi akcesoriami, a zakup powinien opierać się na konkretnych potrzebach użytkownika. Przed zakupem należy dowiedzieć się, czy stół będzie można później rozbudowywać. Renomowani producenci sprzętu rehabilitacyjnego umieszczają specjalne, zaślepione otwory już na etapie produkcji. Umożliwiają one montaż dodatkowych elementów w późniejszym terminie.

Licencja: Creative Commons