Gabinet do masażu to miejsce gdzie będziemy pomagać ludziom zmagać się z ich dolegliwościami, dlatego też niezmiernie ważne jest odpowiednie zaaranżowanie takiego miejsca. Nie chodzi tylko o potrzebne sprzęty ale również inne elementy wystroju wnętrz.

Data dodania: 2011-04-07

Wyświetleń: 4891

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zacznijmy od metrażu jakim dysponujemy. W przypadku kiedy nasze miejsce pracy będzie obejmowało jeden stół do masażu to w zupełności wystarczy nam około 15m2. Do tego oczywiście musimy doliczyć pozostałe pomieszczenia typu poczekalnia oraz toaleta. Zatem na dobry początek niezbędny będzie lokal zajmujący minimum 25 m2. W przypadku kiedy w lokalu mają znajdować się liczne stoły do masażu, wtedy musimy posiadać odpowiednio więcej miejsce, tak aby każdy z gabinetów masażu posiadał podane powyżej 15m2.

Aranżacja wnętrz to kolejny etap ku budowie potęgi swojego gabinetu masażu. Zatem jeżeli chcemy aby wystrój nawiązywał do pracy jaką wykonujemy to powinniśmy przede wszystkim postawić na ciepłe kolory. Również ważny jest klimat oraz zapach panujący w gabinecie. Klient musi poczuć iż za chwilę spotka go coś szczególnego.

Wymieniony powyżej zapach to niezwykle ważny element każdego szanującego się salonu masażu. Zapachy jakie mają unosić się w gabinecie nie mogą być przypadkowe. Wszystko musi współgrać. Warto zatem zainteresować się olejkami, które będą używane do masażu. Olejki , doskonale uzupełniające zabiegi masażu mogą przydać się także jako zapach panujący w naszym gabinecie. Oczywiście nie przesadźmy w drugą stronę, zapach musi być wyważony.

Każdy gabinet musi posiadać również odpowiedni system wentylacji. Jeżeli stać nas na klimatyzację to jeszcze lepiej. Natomiast w przypadku kiedy pozostaje nam tylko wentylacja to powinna być non stop sprawna. W przypadki kiedy nie możemy sobie pozwolić na montaż klimatyzacji to powinniśmy do gabinetu zakupić choćby przenośny klimatyzator. Ważne jest aby w miejscu gdzie będą przeprowadzane masaże panowała stała, do przyjęcia temperatura.

Najważniejszy element wyposażenia gabinetu dopiero przed nami. Stoły do masażu to jedno z naszych narzędzi pracy i dlatego winny być dokładnie dobierane. Mając do wyboru stoły do masażu drewniane oraz aluminiowe powinniśmy dopasować je pod wystrój naszego gabinetu. Jak dowiodły testy zarówno aluminiowe jak i drewniane stoły mają podobną wytrzymałość, dlatego też nie ma między nimi większych różnicy. Drewniane stoły kupujemy do gabinetów których wystrój jednoznacznie kojarzy się z naturą. Natomiast aluminiowe powinny dobierać osoby, których gabinet nawiązuje do nowczesności. Ważne aby stoły do masażu idealnie komponowały się z resztą wystroju.

Jak więc widać wyposażenie gabinetu do masażu powinno być dokonywane krok po kroku, tak aby wszystko dokładnie dopasować, by w naszym gabinecie nie było tzw. przypadkowości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena