Dla wielu z Państwa decyzja o tym, aby zakupić wybrany stół do masażu (często pierwszy) zapada po dłuższej analizie tego, jakimi cechami powinien on się wyróżniać. Podejmowanie decyzji przed pierwszym takim zakupem należałoby oprzeć na analizie potrzeb, możliwości oraz przeznaczenia.

Data dodania: 2012-03-05

Wyświetleń: 2713

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Składany stół do masażuW opisach technicznych stoły do masażu mają podawane zazwyczaj cztery wymiary - wysokość, długość, szerokość oraz wymiary po złożeniu. Szerokość, jaką posiadają stoły do masażu, podobnie do wysokości, znacząco wpływa na komfort masażu. Wąski stół umożliwi rehabilitantowi lepszy dostęp do pacjenta, jednocześnie zmniejszając komfort temu ostatniemu. Mamy więc do czynienia z poszukiwaniem kompromisu pomiędzy masażystą i pacjentem.

Stoły do masażu produkowane są zazwyczaj w szerokościach 60 i 70 cm. Wysoki masażysta bez problemu poradzi sobie z obiema szerokościami, więc mając na uwadze komfort pacjenta zalecany będzie wybór szerszego stołu. Długość w większości przypadków wynosi 180cm i jest uzupełniana podgłówkiem. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę ciężar stołu oraz dostęp do pacjenta.

Materiał, z jakiego wykonane są stoły do masażu nie ma znaczenia w przypadku zakupu markowych produktów, ponieważ rygorystyczne testy wykluczają możliwość wyprodukowania wadliwej konstrukcji. Obciążenia, jakie wytrzymują stoły o konstrukcji drewnianej czy metalowej (zazwyczaj wykorzystywane jest aluminium) są podobne. Stoły do masażu produkowane są na podstawie czterech oraz sześciu nóg. Sześcionożne charakteryzują się większym dopuszczalnym obciążeniem oraz stabilniejszą konstrukcją, natomiast czteronożne lżejszą konstrukcją. Należy zastanowić się, gdzie częściej będziemy korzystać ze stołu lub z jakim ciężarem będziemy mogli sobie poradzić. Np. drobna kobieta powinna wykluczyć stół na sześciu nogach, ponieważ po kilku wizytach dziennie u pacjentów znacząco odczuje każdy dodatkowo niesiony kilogram.

Decydując się na zakup tańszego stołu, tzn. od firmy, która jest mało znana na rynku lub wręcz znana jest z obniżania kosztów produkcji kosztem jakości, wystawiamy na szwank naszą reputację. Tandetnie wykonany stół będzie świadczył o niskim poziomie naszego profesjonalizmu i będzie bezpośrednio zagrażał Państwa klientom. W branży rehabilitacyjnej nadal krążą historie o tym, jak to stoły do masażu „składają się” razem z pacjentami.

Powyższe wyjaśnienia mają charakter umowny i należy je traktować bardziej jako podpowiedzi niż ścisłe wskazówki. Wybierając składane stoły do masażu lub wyposażenie gabinetów należy uwzględnić również indywidualne przyzwyczajenia czy styl masażu, ponieważ to Państwo będą użytkować dany model przez wiele kolejnych lat.

Licencja: Creative Commons