Wyróżnia się wiele rodzajów mat do jogi. Poszczególne produkty różnią się między sobą grubością czy materiałem wykonania. Każdy rodzaj ma swoje właściwości, wady i zalety. Podczas dokonywania wyboru trzeba oczywiście zwrócić uwagę na całokształt. Od jakiegoś czasu dość popularne są maty do jogi z mikrofibrą. Czy to rzeczywiście dobry wybór?

 

 

Data dodania: 2023-04-27

Wyświetleń: 123

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie zalety ma mata do jogi z mikrofibrą?

Mata do jogi z mikrofibrą - jakie są jej zalety?

W zasadzie maty do jogi nie są w całości wykonywane z mikrofibry. Stanowi ona jedynie wierzchnią warstwę maty. Niżej znajduje się z kolei kauczuk naturalny. Takie maty do jogi znaleźć można w ofercie sklepu internetowego https://misyoga.pl/pl/c/Maty-do-jogi/16.

Maty z mikrofibrą są przede wszystkim bardzo efektowne wizualnie. Można na nich nadrukować w zasadzie dowolny wzór. Dla wielu osób ma to bardzo duże znaczenie. Dzięki temu każdy znajdzie matę odpowiednią dla siebie. Przy okazji nie trzeba dodatkowo sięgać po ręcznik. Taką funkcję pełni bowiem mikrofibra. 

Tego rodzaju mata doskonale wchłania wilgoć. Nie ma więc ryzyka, że ciało będzie się na niej ślizgać. Jednocześnie mikrofibra nie jest trudna do utrzymania w czystości. Wystarczy ją od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ściereczką. Mata z mikrofibrą to dobry wybór dla osób, które w czasie ćwiczeń dużo się pocą. 

Czy maty do jogi z mikrofibrą mają jakieś wady?

Oczywiście każdy materiał ma także wady. Dotyczy to również mikrofibry. Warto wspomnieć o tym, że mata tego typu staje się antypoślizgowa dopiero wtedy, gdy ma styczność z wodą. Dlatego na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń, trzeba ją nieco zwilżyć. Taka mata do jogi nie sprawdza się zbyt dobrze w przypadku osób, które uprawiają głównie jogę statyczną. Wtedy ciało mało się poci, a więc mata z mikrofibrą może być bardziej śliska niż mata np. kauczukowa. 

Niektóre osoby uważają, że maty z mikrofibrą są niezbyt trwałe. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje, ale dotyczy to produktów bardzo tanich. Dlatego podczas zakupu maty do jogi nie należy oszczędzać. Wybierając produkty renomowanych marek, można mieć pewność, że posłużą one przez długi czas. Tak jest w przypadku mat dostępnych w e-sklepie misyoga.pl.

Zawsze też można zdecydować się na zakup maty do jogi z kauczuku. To materiał w pełni naturalny - bezpieczny dla środowiska i dla ludzkiej skóry. Tego rodzaju maty do jogi są bardzo wytrzymałe i cieszą się na rynku naprawdę dużą popularnością. Są cenione zarówno przez początkujących, jak i przez doświadczonych joginów. Licencja: Creative Commons
0 Ocena