Najważniejszą rzeczą w Marketingu sieciowym jest skuteczne zbudowanie zespołu, który sobie będzie radził. W artykule prezentuje jedną z metod na zbudowanie takiego zespołu.

Data dodania: 2011-03-09

Wyświetleń: 2316

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sponsoruj na plan działania - o ile takowy posiadasz... i w tym cały szkopuł . Sponsorowanie na plan skutecznego działania to chyba najskuteczniejsza metoda sponsorowania w internecie. Sponsorujesz osoby i od razu je angażujesz w prace każdy dla Siebie. Ba mało tego przed wejściem do biznesu już te osoby wiedzą, że mają jakiś plan działania do wykonania jeśli chcą odnieść sukces.


W poprzednim rozdziale już o tym planie działania wspomniałem, z jednej strony jest on konieczny jeśli chcesz kreować się na lidera i zbudować dzięki temu zespół, z drugiej zaś strony sam może stać się doskonałym narzędziem sponsorowania.
Wyobraź sobie, że chcesz przystąpić do jakiegoś biznesu, masz do wyboru jednego z dwóch sponsorów. Jeden mówi, że ma gotowy plan działania drugi zaś nic nie ma... kogo wybierzesz?

Co w takim planie zawrzeć? Jak umiesz masz zdolności, ambicje itd, możesz stworzyć cały system wspierania Twoich partnerów. Stworzyć własną grupę marketingową. Choć nie jest to konieczne... równie dobrze Twoim planem działania, może być niewielki ebook, w którym opiszesz krok po kroku co robiłeś by zaprosić pierwsze osoby!

Inne pomoce...

Działałem kiedyś w pewnym marketingu sieciowym stworzyłem stronę internetową, promującą ten marketing w danym mieście. Osobom, które były zainteresowane przystąpieniem do mojego zespołu oferowałem ogłoszenie na podstronie dzielnicy, na tej stronie. Proste, banalne narzędzie a działało :) Tworzenie stron internetowych to akurat potrafiłem więc to stworzyłem - Tak pomagałem. Stwórz dla swojego zespołu pakiet pomocowy! Z tym co potrafisz jak i z tym na czym się znasz. Mogą to być szablony stron internetowych... gotowe nagrania, gotowe artykuły, szkolenia sprzedażowe, ulotki, materiały czy też cokolwiek innego co danej osobie pomoże odnieść sukces w tym biznesie.

Tutaj mała uwaga... by mądrze pomagać. Broń się przed zrobieniem za kogoś czegokolwiek! Długo tego nie rozumiałem, nie przekonywały mnie nawet argumenty kompletnego braku czasu. Nie wysypiałem się itd. byle komuś pomóc.  Dziś wiem że zrobienie za kogoś czegokolwiek to skrzywdzenie go... Jeśli robisz coś za kogoś krzywdzisz tą osobę bo dajesz jej do zrozumienia, że sama jest zbyt słaba i sobie nie poradzi.

Nie pomagam więc po głupiemu.. nie chce nikogo krzywdzić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena