Jeśli będąc w większym gronie, wypowiemy MLM, na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie miał negatywną opinię, nawet jeśli sam osobiście nie miał wcześniej żadnych doświadczeń.

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1602

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fakt pozostaje faktem, że na niektórych słowo MLM działa jak przysłowiowa płachta na byka i przyznać trzeba, że za branżą cięgnie się sporo negatywnych opinii, jednak czy są to opinie zasłużone?

Mówiąc całkiem szczerze, większość z nich niestety nie, jednak należy obiektywnie przyznać, że część negatywów istnieje do pewnego stopnia. Niestety zdarzyło się kilka firm, które miały formę MLM, w których  ludzie stracili pieniądze. Z tego faktu wiele osób wyciąga  wnioski, że wszystkie firmy MLM są takie same. Jednak takie twierdzenie jest nieprawdziwe, ponieważ firmy MLM są legalnymi firmami działającymi zgodnie z prawem. Dobra firma MLM może mieć tak samo dobrą opinię jak dobry ubezpieczyciel, firma produkująca popularne napoje, czy dobra klinika medyczna.

Podczas gdy wiele firm działających w branży network marketing to są legalne firmy, czasem zarobienie w nich dużych pieniędzy jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Najczęściej powodem jest brak umiejętności biznesowych osób decydujących się na współpracę. A z  kolei większość z nich sądzi, że skoro nie udało im się zarobić szybko dużych pieniędzy to na pewno musi być oszustwo. Rzeczywistość jest taka, że aby odnieść sukces w MLM trzeba dużo pracować, to nie są łatwe pieniądze. 

Kolejnym powodem dla którego tak wiele osób odczuwa niechęć do MLM jest styl działania niektórych osób. Aby wejść do biznesu nie jest potrzebna ani żadna wiedzy, ani doświadczenia, ani umiejętności. Osoby bez przeszkolenia, bez doświadczenia i bez kwalifikacji, nie będą umiały działać efektywnie, nie będą zamykać transakcji, motywować innych, nawiązywać i budować relacji biznesowych – co często kończy się rezygnacją, złą opinią na temat MLM, a czasem wyalienowaniem z rodziny i znajomych.

Firmy działające w branży networking marketing są legalne. Osoby, które starają się to podważać, po prostu nie dopuszczają do siebie faktów.

Co do pytania czy można w nich zarobić pieniądze, odpowiedź brzmi tak, jeśli będziesz podążał za osobą, której udało się to przed tobą, jeśli będziesz szanować czas innych, jeśli będziesz pomagać innym odnieść sukces, jeśli będziesz zwracał uwagę na ich potrzeby, a nie tylko swoje. Warto zawsze pamiętać, że rozmowa to dialog, a nie jednostronna komunikacja, a jeśli koncentrujesz się tylko na sobie i na swojej okazji biznesowej, prawdopodobnie nie będzie miało znaczenia jak dobra jest to okazja – większość osób z którymi będziesz na ten temat rozmawiał, najprawdopodobniej nie będzie zainteresowana.

Warunkiem sukcesu jest szanowanie innych, zapytanie czy możesz przedstawić możliwości jakie daje ten biznes i uzyskanie odpowiedzi twierdzącej, zanim zaczniesz opowiadać o niej z składnie i z pasją. W firmach network marketingu miliony osób na całym świecie działa z sukcesem, pomimo negatywnych opinii na ten temat. Niektóre z nich są trochę prawdziwe, a inne są efektem kuli śnieżnej, z jaką mamy do czynienia przy powstawaniu plotki, z małego faktu w miarę upływu czasu powstaje ogromna kula. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena