Prezentacje i zapraszanie na nie, to wciąż najbardziej popularny system sponsorowania do marketingu sieciowego. Popularny - bo skuteczny, w artykule poznasz podstawowe zasady zapraszania na prezentacje.

Data dodania: 2011-03-11

Wyświetleń: 2442

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oficjalne przedstawianie planu, czy to przez Ciebie, czy przez kogoś z Twojej grupy ma kilka ciekawych zalet. Nie ma żadnych reguł przedstawiania planu, w praktyce jednak nie robi się tego przy pierwszej rozmowie. Najpierw trzeba daną osobę przygotować tak by mniej więcej wiedziała o co chodzi... Po co? Po to by mogła poświęcić kilkadziesiąt minut w skupieniu na wysłuchanie tego co ją interesuje! Można to zrobić, zapraszając na prezentacje. A to z kolei można robić na wiele sposobów.

Na pierwszy swój plan trafiłem, będąc na studiach gdy przeczytałem ogłoszenie w internecie o możliwości dodatkowego zarobku. Zgłosiłem się, powiedzieli żebym przyszedł na spotkanie o tej i o tej godzinie... No i trafiłem na przedstawianie planu pewnej firmy MLM. Można powiedzieć w pewnym sensie byłem już przygotowany, szedłem w to miejsce w celu poznania możliwości uzyskiwania dodatkowego dochodu, taką możliwość poznałem. Jedną więc z możliwości zapraszania na prezentacje jest właśnie umieszczanie ogłoszeń w odpowiednich do tego miejscach. Miejsc takich jest wszędzie cala masa... internet, gazety, tablice w supermarketach... raz nawet widziałem, ktoś się musiał dogadać z właścicielką kiosku bo ta miała w swojej witrynie informacje o takim spotkaniu! Dowód na to, że jak ktoś chce to się da :) Osoby zaproszone tym sposobem są zainteresowane możliwością osiągnięcia dochodu – bo o takiej możliwości przyszli wysłuchać, więc słuchają przeważnie z uwagą w skupieniu.

No ale nie tylko ogłoszenia działają, można zaprosić kogoś rozmwaiając z nim. Najważniejsze to nakierowanie rozmowy na odpowiedni temat, który motywuje rozmówcę i wzbudza zaciekawienie. Nie zawsze jest to łatwe... zapewne najłatwiej by było wtedy, gdyby ta osoba szukała możliwości dodatkowego zarobku, wtedy będzie zaciekawiona wszystkim co masz do powiedzenia...

Aby więc sobie ułatwić sprawę, zapytaj wprost osoby, z którą rozmawiasz, czy byłaby zainteresowana możliwością uzyskiwania dodatkowego dochodu? Zapytaj czy lubi swoją pracę i czy jest z niej zadowolona? Czy zarabia tyle pieniędzy ile chciałaby zarabiać? Zapytaj czy zmierza pracować tam gdzie pracuje do emerytury? Czy coś stoi na przeszkodzie, abyś mógł zaproponować fajny dochodowy biznes?

Jeśli nie masz odwagi zapytać wprost, lub sytuacja nie jest odpowiednia, zapytaj w ten sposób: Czy nie znasz może kogoś, kto byłby zainteresowany dodatkowym dochodem?

No, ale nie tylko na mówieniu o biznesie i pracy zapraszanie polega, można ten temat całkowicie pominąć. Zapraszanie polega na użyciu motywacji osoby którą zapraszasz, pieniądze z reguły wszystkich motywują, niektórych zaś bardziej motywuj rzeczy, które za te pieniądze można dostać. Ty tą osobę z którą rozmawiasz znasz, Ty wiesz co ją motywuje, a jeśli nie wiesz zapytaj jaki ma problem - praktycznie na 90% każdy problem da się rozwiązać pieniędzmi. Jeśli dana osoba lubi podróżować, a nie ma pieniędzy - zapytaj czy jest chętna poznać plan, który pozwoli jej zarabiać na podróże? Jeśli lubi samochody, zapytaj czy nie chciałaby częściej ich zmieniać? Jeśli chciałaby dom, zapytaj czy nie byłaby chętna poznać sposobu w jaki można go kupić i znacznie szybciej niż zwykle spłacić raty kredytu?

I pamiętaj zawsze mów z entuzjazmem. Zakoduj sobie sytuacje w których, opowiadasz o fajnym filmie który widziałeś, czy też fajnych wakacjach, czy też o Twoim ostatnim odkryciu. Miej je w głowie, gdy będziesz zapraszał na prezentacje.

Najważniejszym celem zapraszania jest umówienie się na spotkanie, na którym będzie czas na przedstawienie wszystkiego od początku do końca. Dobrze jest mieć przygotowane dwa terminy spotkania, by dać wybór osobie którą zapraszamy. Na przykład: Czy bardziej odpowiada Ci piątek, czy może poniedziałek?

Nie mów o szczegółach przy zapraszaniu, jeśli ktoś będzie wypytywał, powiedz, że nie masz teraz czasu, lub że nie ma innego sposobu jak przybycie na spotkanie. Możesz użyć np. takich zdań:

Tylko błagam, nie pytaj mnie teraz o szczegóły, to jest trochę skomplikowane przy tym trzeba usiąść i wysłuchać ze skupieniem.”

Tam będzie taki koleś mówił o biznesie w którym działam, chciałbym byś też posłuchał, bo myślę może to być szansa i dla Ciebie. Ja tego nie umiem przekazać tak jak on, nie chciałbym nic przekręcić.”

W tym biznesie, jest kilka szczegółów, których nie chciałbym przekręcić, wymaga to trochę skupienia. Na spotkaniu będzie odpowiedni czas i miejsce na ta osoba która będzie prezentować, na 100% będzie znała odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.”

Może się zdarzyć, że ktoś wprost zapyta, czy to MLM? Odpowiedz wtedy wprost: Tak to jest MLM. I zadaj pytanie: A co wiesz o MLM? Cokolwiek byś nie usłyszał, daj do zrozumienia że niewiele na ten temat wie.. lub ma błędne przekonania - jednym kojarzy się to z akwizycją, innym zaś z piramidą finansową itd. Twoja odpowiedź jest wtedy jedna: „Jesteśmy więc umówieni, bo widzę, że Ty nic nie wiesz o MLM, dowiesz się tak naprawdę co to jest na spotkaniu. „

Gorzej, gdy ta osoba zapyta czy to MLM? A następnie dowiesz się, że działa już ona w firmie która proponujesz... Wtedy możesz się tylko bić w pierś, że tyle zwlekałeś z zaproszeniem jej do biznesu. Wiedz jedno, jak nie zaczniesz rozmawiać z ludźmi o firmie w dniu przystąpienia do niej, a na następny dzień nie zaczniesz przedstawiać planu prawdopodobnie nigdy nie zaczniesz... A jeśli nie zaczniesz, nie bój się o dobro swoich znajomych poradzą sobie - skorzystają ze z tej świetnej okazji bez Twojej pomocy, inni w biznesie nie próżnują.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena