Opis platformy Better Web Builder z mojego punktu widzenia. Co oferuje i czym jest.  Jednakże każdy powinien to ocenić sam, czy warto w to wejść czy nie.

Data dodania: 2011-10-27

Wyświetleń: 1172

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

No cóż wykupiłem pakiet Gold w BWB. Kosztuje 29,95$.
I co otrzymałem:
dostęp do większej ilości opcji w BWB. Większej ilości stron typu Landing Page (dwie z nich są częściowo edytowalne), możliwości reklamowania moich innych biznesów (do pięciu) w Product Manager, dostęp do materiałów video do umieszczenia na swoich stronach oraz kilka narzędzi do zarządzania pozycjami swoich affiliates i jeszcze parę innych materiałów, że nie wspomnę o autoresponderze, który z automatu dołączony jest do każdej Capture Page.
Przepraszam: autoresponder dostajemy także jako free member.


Ale ja nie o tym.

Najpierw o strukturze.

Sugerowana struktura grupy, w której jestem to 4×7.
Cztery osoby pod każdą do siódmego poziomu.
Oznacza to, że w pełnej matrycy znajdą się 21844 osoby plus ja aby dać przewidywany zysk 43696 dolarów miesięcznie jeżeli KAŻDA Z TYCH OSÓB WYKUPI PAKIET GOLD.Niech Goldów (zaznaczam, że w grupie osobistej) przybywa powiedzmy 10-ciu dziennie, co jak na polskie warunki jest liczbą niebywale optymistyczną, to matrycę wypełniać będziemy przez prawie 6 lat (JEŻELI WSZYSCY WYKUPIĄ GOLDA lub inny pakiet).

A że tak nie będzie to widać od razu. Wystarczy zobaczyć ile osób uczestniczy w webinarach, a ile jest zarejestrowanych w BWB z danej grupy.

I co ewidentnie widać na chacie w mojej grupie.
Część zarejestruje się z ciekawości, część zarejestruje się i zapomni o tym, część będzie czekać z lenistwa aż inni pod nim wykupią Golda, a oni będą mieli z tego profity (zarabiasz także jako Free Member). I tacy też będą zapełniać matrycę.

A FIRMA PŁACI TYLKO DO SIÓDMEGO POZIOMU! ZA GOLDÓW (LUB INNY PAKIET), A NIE ZA MARTWE DUSZE!
Śmiem twierdzić, że matryca 4×7 nigdy nie wypełni się Goldami, czy innymi płatnymi opcjami.

Właściciele biznesu zbyt optymistycznie podeszli do tematu wykupienia pakietu, sądząc, że każdy członek grupy taki pakiet kiedyś (w przyszłości) wykupi.
Przydałby się jakiś „bat” do pogonienia na wykupienie pakietu w postaci na przykład jakiegoś okresu „próbnego” czy „testowego” powiedzmy miesiąc czy dwa, a potem albo kupisz pakiet, albo znikaj z systemu.


Teraz o produktach, bo przecież bez produktów to nie system MLM, a ewidentna piramida finansowa.


Co otrzymujemy:

Otrzymujemy: pięć stron typu Signup Page.
Żadnej nie można edytować.
Służą wyłącznie do ewentualnej rejestracji w systemie BWB i wpisania na listę subskrybentów.
Oczywiście strony mają adresy z twoim numerem ID (są przypisane tobie).

Pięć stron typu Capture Page. Dwie z nich częściowo edytowalne.
Można tylko wpisywać swój tekst lub wklejać obrazki w określone miejsca bez możliwości zmian chociażby znaczników META.

Pustą stronę (czysta „templatka”) na Twój blog lub inną stronę internetową.

Pliki video do wstawiania na swoje strony (siedem clipów). wszystkie reklamujące BWB.
Wszystkie w angielskiej wersji językowej (american english).
Do edycji na polski rynek przydałoby się wgrać polskie napisy (mieć program i kupę roboty, oczywiście jeżeli te clipy dałoby się wyedytować i z powrotem wgrać na serwer co nie jest możliwe.

Product Manager gdzie możesz zareklamować do pięciu swoich produktów (biznesów).

System raportów pokazujących rozwój Twojej grupy.

System narzędzi (bannery, autorespondery z gotowymi (tzn edytowalnymi mailami), kreatory linków) oraz narzędzia do zarządzania swoją grupą.

Zestaw „dodatkowy” już płatny (oczywiście jeśli chcesz któryś z nich mieć): Zestawy Leads-.ów od 59$ do 319$narzędzia treningowe – 27$wizytówki od 19,99$ za 250szt do 37,49$ za 500sztOpisane przeze mnie produkty (przynajmniej takie jest moje wrażenie) służą tylko jednemu celowi: zmuszenia potencjalnego klienta do zarejestrowania się w systemie BWB.

Dopisana możliwość reklamowania swoich biznesów to wąski pasek boczny (sidebar), w którym możemy te biznesy reklamować. I to tylko na dwóch produktach.

Sidebar zajmuje około 15 do 20% powierzchni strony po prawej stronie.
Znając siebie (a sądzę, że wielu jest takich internautów) to na innych stronach, na boczny pasek zaglądam rzadko, albo wcale.

Ale jest w tym również jakiś plus: dodatkowe linki do moich stron, co nie jest bez znaczenia dla pozycji moich stron w wyszukiwarkach.

I jeszcze jedno: wszystkie produkty (strony) zarejestrowane są w systemie BWB JAKO PODSTRONY (np: http://www.mybwbsite.com/123456/c2 podkreślenie moje), a to wiąże się z tym, że nie można takich stron rejestrować w katalogach stron, ponieważ ich moderatorzy nie przyjmują podstron do rejestracji (katalogów stron jest tysiące i w tym momencie odpadają tysiące linków zewnętrznych prowadzących do twojej strony). Zamknięta jest więc droga do jednego z ważniejszych elementów pozycjonowania – zdobywania linków do swoich stron.

Pozostaje droga tablic ogłoszeniowych, portali społecznościowych, forów internetowych – wszędzie tam, gdzie można zostawić swój link.
Pozostaje również tradycyjna droga reklamowania swoich biznesów, KTÓRĄ I TAK TRZEBA ZROBIĆ (chociażby własne strony o swoim biznesie).

Do rozważenia jest też czy wstawienie pięciu linków na jakichś podstronach warte jest opłaty prawie 30$ miesięcznie z daleką perspektywą dużych dochodów z rozbudowy grupy osobistej.Reasumując.

Na podstawie powyższych rozważań uważam, że bliżej jest temu portalowi do piramidy finansowej niż do systemu MLM czy Programu Partnerskiego.
Produkty oferowane przez ten portal to raczej „przykrywka”, a nie produkty, które można w dowolny (byle etyczny i zgodny z regulaminem i netykietą) sposób wykorzystać.


Zaznaczam: TO TYLKO MOJA OSOBISTA OPINIA.
Każdy postąpi według własnego uznania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena