Ten artykuł nie będzie czymś czego spodziewasz się znaleźć w internecie. Chcę Ci dać szczerą opinię o ACN opartą na sprawdzonych informacjach od osób związanych z tą branżą.

Data dodania: 2011-04-17

Wyświetleń: 11291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

ACN Jest firmą wywodzącą się z USA, działającą w ponad 20 krajach na świecie w tym także w europie. W Polsce od 2006 roku na rynku telekomunikacyjnym w sektorze marketingu sieciowego (MLM) i sprzedaży bezpośredniej.

Te zawiłe pojęcia może nie są większości osób znane w każdym razie marketing sieciowy jest często mylony z piramidami finansowymi. Dzieje się tak ponieważ trzeba wykupić sobie licencję startową aby mieć możliwość zostania przedstawicielem firmy.  

Czy zatem opinia o ACN, że jest piramidą finansową jest słuszna?

Z piramidą finansową mamy do czynienia w momencie kiedy dana firma nie posiada w swojej ofercie żadnych produktów, a jedynie pobiera opłatę za możliwość dystrybucji. Taki system sprzedaży licencji jest nielegalny i grozi za to kilkuletnia dosiadka.

Opinia o ACN w tej kwestii jest z goła przesadzona, ponieważ po pierwsze posiada w swojej ofercie produkty oraz usługi, z których korzysta wiele osób i w dodatku wymagane jest pozyskiwanie klientów aby otrzymać  premie za rekrutację nowych osób. Nawet jeśli ktoś zachęci dużo osób do przyłączenia się do ACN, te osoby zapłacą licencję startową, ale nie pozyskają żadnych klientów – nikt nie otrzyma wynagrodzenia. Dlatego opinie, że to piramida finansowa są wyssane z palca i niezgodne z prawdą.

To co wyróżnia ACN z grona innych firm z tej branży to osoba Donalda Trampa, który przedstawia firmę ACN jako szansę na zbudowanie lukratywnego biznesu. W Polsce jest bardziej kojarzony z książek takich jak : „Dlaczego chcemy abyś był bogaty” albo „Droga na szczyt”.  To zdecydowanie plus dla firmy, która jest promowana przez popularnego na zachodzie miliardera. 

Czy produkty i usługi oferowane przez ACN mają szansę na obecnym, chwiejnym ekonomicznie, polskim rynku?

Skro ACN nie jest piramidą finansową i jest przedstawiana przez niezależnego miliardera w samych superlatywach to warto się przyglądać jakie posiada w swojej ofercie produkty i czy można realnie zarobić na ich promocji?

Produkty i usługi oferowane przez ACN są używane przez niemal wszystkie gospodarstwa domowe gdzie firma operuje. W Polsce są to telefonia komórkowa, stacjonarna, telefonia cyfrowa z obrazem video oraz internet. Na zachodzie, gdzie ACN operuje dłużej dostępne są także usługi energetyczne (gaz, prąd), telewizja, szerokopasmowy internet oraz monitoring alarmów domowych.

Co ciekawe sektor usług stale się rozwija nie tylko na zachodzie, ale przede wszystkim w Polsce więc teoretycznie jest rynek, na którym można zarobić, ponieważ obroty nawet pomimo kryzysu finansowego utrzymują się na stałym poziomie lub rosną. Powiedzmy sobie szczeże : kto nawet w czasie kryzysu zrezygnuje z prądu, telefonu czy internetu?

Pozostaje pytanie jak ten rynek pozyskać aby osiągnąć sukces finansowy?

Ponieważ ACN jest firmą opartą o marketing sieciowy – system pozyskiwania klienta oparty jest o tzw. ciepły rynek. Ciepły rynek to członkowie rodziny, sąsiedzi, znajomi, koledzy czyli rynek zbytu oparty o relacje z potencjalnym klientem.

To dobre rozwiązanie – zwłaszcza, że większość osób w Polsce ma co najmniej podejrzane uczucia co do firm telekomunikacyjnych, z którymi stykali się na przestrzeni ostatnich lat (ktoś pamięta jeszcze Tele2?). Wykorzystanie relacji z klientem jako bazy do jego pozyskania jest bardzo skuteczne, co można zaobserwować po rosnących obrotach ACN w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

Według różnych opinii, próba współtworzenia I rozwijania biznesu ACN w Polsce wydaje się więc dobrym pomysłem. Wydaje się również, że usługi jakie są oferowane przez ACN są dobrej jakości i potencjalny klient będzie zadowolony.

Gdzie zatem jest haczyk?

Jest jeden problem z dystrybucją przez marketing sieciowy – wiele osób uważa za możliwe zbudowanie tej organizacji na swoich znajomych i rodzinie. ACN jest przykładem działania w ten sposób. Każda nowa osoba ma nadzieję na pozyskanie nowych partnerów wśród swoich przyjaciół, sąsiadów i znajomych, ale jest jeden problem z takim myśleniem. Ta grupa osób nie jest aż tak duża...

To powoduje, że w większości przypadków osoby angażujące się np. w ACN rezygnują przed upływem jednego roku – stąd także się biorą złe opinie o firmach tego rodzaju. Wynika to głównie z braku skutecznego szkolenia i marketingu, który pozwoli dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Mało kto zastanawia się na początku co zrobi kiedy wyczerpie swoją listę znajomych i rodziny. Gdzieś przecież trzeba pozyskać partnerów do biznesu aby się ciągle rozwijał.

Można do promocji tego biznesu wykorzystać internet jako narzędzie, zastosować kilka zabójczych strategii przyciągania nowych klientów i partnerów. To wymaga czasu na naukę podstawowych umiejętności, stworzenie schematów, które zadziałają dla Ciebie i rozwiną Ci biznes w solidny sposób, ale gra jest warta świeczki.

Sukces jest możliwy z firmą o takiej reputacji jaką ma ACN, ale produkty nie sprzedają się same. To zależy od przedstawicieli (czyli od Ciebie) aby podjąć wyzwanie i nauczyć się więcej o tej branży, o tym biznesie, o strategiach marketingowych budując dochodowy biznes wykorzystując między innymi internet.

Dlatego w mojej opinii zanim zaangażujesz się w takie przedsięwzięcie upewnij się, że otrzymasz odpowiednie szkolenie z zakresu pozyskiwania partnerów do biznesu, bo może się okazać, że po zawarciu umowy i pozyskaniu klientów zostaniesz pozostawiony samemu sobie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena