Szczerze ta opinia firmy Novision nie będzie prawdopodobnie taka jakiej się spodziewasz znaleźć w Internecie. Chcę Ci dać moją szczerą opinię na temat tego co wierzę, że jest mocną i słabą stroną firmy Novision

Data dodania: 2010-09-13

Wyświetleń: 3967

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

a także co sam bym zrobił gdybym był  przedstawicielem albo był zainteresowany przyłączeniem się do tej firmy. Dam Ci też odpowiedź na najpowszechniejsze opinie o firmie Novision.

Zacznę od tego, na które z pewnością natrafiłeś przeszukując internet. Czy Novision to piramida finansowa?

Odpowiedź brzmi … nie. Novision nie jest piramidą finansową. W przeciwieństwie do klasycznej piramidy finansowej firma sprzedaje programy inwestycyjne Skandia, o których opinię przeczytasz poniżej.

Firma Novision jest jedną z ponad 100 firm działających na zasadzie marketingu sieciowego w Polsce. Systemu, który powstał prawie 60 lat temu w USA i od około 20 lat jest w Polsce. Aby rozpocząć współpracę z firmą obowiązkowo należy wykupić lub sprzedać komuś polisę Skandii i uczestniczyć przynajmniej w jednym seminarium edukacyjnym, gdzie łączny koszt zaczyna się od około 3000 zł i szybuje w górę.

Jakie są jednak szanse na zarobienie pieniędzy z tą firmą? Zazwyczaj kiedy piszę opinię o jakiejś firmie określam to na podstawie 3 kryteriów, które definiują jak długo można się utrzymać w siodle z firmą. Te 3 kryteria to :

Unikalny produkt lub usługa

Unikalni liderzy i trenerzy

Unikalny sposób sprzedaży czyli mówiąc prościej jak mocno wyróżniają się na tle swojej konkurencji

W mojej opinii to są główne czynniki, od których zależy przyszłość danej firmy na rynku. W przypadku produktu firmy Novision posiadają w swojej ofercie Skandię, która obecnie stanowi jedno z najlepszych rozwiązań zabezpieczenia finansowego istniejącego na rynku dla przeciętnego kowalskiego. Ponadto sama Skandia istnieje od 1855 roku i bardzo zależy im na posiadaniu produktu, który spełni oczekiwania współczesnego rynku.

Niestety sam produkt firmy Noviosion nie jest unikalny. Z firmą Skandia współpracują dziesiątki innych firm, gdzie można go zakupić na takich samych warunkach.

Z pewnością w przypadku firmy Novision na duży plus zasługuje edukacja klienta, prowadzone są szkolenia z zakresu inwestycji i zarządzania własną Skandią. Być może z tego wzięła się opinia, że Novision to sekta finansowa, ale tego pewny być nie mogę. Nawet pomimo, że rynek inwestycyjny jest relatywnie duży to powoli kurczy się i coraz trudniej jest znaleźć osobę zainteresowaną30 letnią inwestycją. Zwłaszcza w obliczu recesji.

Czy jednak sposób w jaki prowadzona jest obecnie firma  Novision przez założyciela i czołowych liderów odpowiada potrzebom obecnego rynku? Czy osoba rozpoczynająca współpracę z firmą Novision może liczyć na wysokie dochody z tytułu sprzedaży Skandii i rozwoju sieci dystrybutorów?

Jak bardzo Novision nie byłby silą firmą o ugruntowanej pozycji i jakich produktów by nie posiadał… są pewne czynniki odpowiadające za osiągnięcie sukcesu, a nie są poruszane podczas żadnej prezentacji tego biznesu. Prawda jest taka, że mniej ważny jest sam produkt, firma i kto za nią stoi kiedy zastanowisz się nad pytaniem „JAK TY masz zamiar promować to wszystko na obecnym rynku?”

Sugeruję Ci jeśli myślisz o zaangażowaniu się i współpracy z firmą Novision żebyś najpierw nauczył się jak promować siebie samego, a wtedy będziesz w stanie zbudować swój własny biznes w oparciu o tę firmę znacznie łatwiej. Widzisz nie każdy rozumie czym jest system marketingu sieciowego, ale na pewno czujesz, że w całym tłumie ludzi w Polsce potencjalni współpracownicy nie muszą współpracować właśnie z Tobą. Mogą to robić z kimś zupełnie innym. Dlatego ważne jest aby być postrzeganym jako specjalista w swojej dziedzinie.

A to może się wydarzyć tylko w momencie kiedy poznasz odpowiednią wiedzę jak prawidłowo i etycznie rozwijać sieć dystrybutorów w swojej grupie.

W tym celu polecam Ci zapoznanie się z artykułami już istniejącymi w sieci na temat sekretów stojących za budowaniem tego rodzaju biznesu oraz tymi w serwisie www.sekretymlm.pl .

Licencja: Creative Commons