Chcę Ci dać teraz moją opinię na temat tego co jest mocną i słabą stroną Amway. Niestety nie będzie to coś czego się spodziewasz znaleźć w internecie...

Data dodania: 2011-01-06

Wyświetleń: 7600

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Opinia o Amway – to prawdziwa firma czy piramida finansowa?

Chcę Ci dać teraz moją opinię na temat tego co jest mocną i słabą stroną Amway. Niestety nie będzie to coś czego się spodziewasz znaleźć w internecie...

Chcę zacząć od najważniejszego pytania jakie chodzi większości ludzi po głowie. Czy Amway to normalna firma czy piramida finansowa? Prawda może Cię zbić z tropu, ponieważ firma Amway działa legalnie od ponad 50 lat na całym świecie w systemie zwanym marketingiem sieciowym i piramidą finansową nie jest. W podobnym systemie działa globalnie ponad 1500 firm z czego w Polsce jest ich około 100.

Skoro Amway nie jest piramidą finansową to na co warto zwrócić uwagę kiedy mamy zamiar rozpocząć współpracę z tą właśnie firmą? Co zagwarantuje sukces?

Kiedy zwykle piszę opinię o danej firmie zwracam uwagę na 3 główne cechy każdej firmy, które determinują jak szybko i ile będziesz w stanie osiągnąć ze współpracy z daną firmą. Te 3 cechy to :

Unikalny produkt lub usługa

Unikalni liderzy i trenerzy

Unikalny sposób sprzedaży

W mojej opinii są to 3 główne czynniki, które zaważą na tym jak długo utrzymasz się z firmą Amway na ciągle zmieniającym się rynku. Jeśli mowa o produktach, firma Amway posiada w swoim asortymencie 3 grupy produktów. Suplementy diety i witaminy, kosmetyki i chemia gospodarcza. Asortyment jest stale powiększany o nowe pozycje, jeśli interesują Cię szczegóły polecam to sprawdzić u źródła. Większość z produktów na pierwszy rzut oka nie jest niczym niezwykłym, w mojej opinii są to jednak produkty w pewien sposób wyjątkowe i wyróżniające się skutecznością (jeśli mowa o chemii gospodarczej) albo naturalnością jeśli mowa o suplementach. To duży plus, ponieważ w ten sposób można się odróżnić od silnej konkurencji. Asortyment jest zbyt szeroki aby poruszyć każdy z nich na łamach tego artykułu. Polecam zapoznać się ze szczegółami w firmie Amway lub u jej przedstawicieli.

Tak jak pisałem na początku firma działa globalnie już kilka dekad, jest jedną z najstarszych w branży. W tym czasie wiele osób osiągnęło fenomenalne wyniki współpracując z Amway – także w Polsce. Dzięki temu jest się od kogo uczyć budowania tego biznesu. Polecam pracować blisko najlepszych, dzięki temu osiągniesz najszybciej wyniki. Lata doświadczeń i setki liderów tej firmy to z pewnością plus jeśli mowa o budowaniu tego biznesu.

Ostatni aspekt to unikalny sposób sprzedaży. W mojej opinii ponieważ Amway jest firmą dosyć starą i stosującą te same metody rozprowadzania produktów i prezentacji swojego biznesu od kilku dekad nie chce (albo nie może – nie wiem) reagować na potrzebę unikalności na rynku sprzedaży tego rodzaju produktów.

Niezależnie od tego jak bardzo ugruntowaną pozycję posiada firma Amway - są pewne czynniki odpowiadające za osiągnięcie sukcesu, a nie są poruszane podczas żadnej prezentacji tego biznesu. Prawda jest taka, że mniej ważny jest sam produkt, firma i kto za nią stoi kiedy zastanowisz się nad pytaniem „JAK TY masz zamiar promować to wszystko na obecnym rynku?”

Sugeruję Ci jeśli myślisz o zaangażowaniu się i współpracy z firmą Amway żebyś najpierw nauczył się jak promować siebie samego, a wtedy będziesz w stanie zbudować swój własny biznes w oparciu o tę firmę znacznie łatwiej i szybciej niż inni. Widzisz, nie każdy rozumie czym jest system marketingu sieciowego, ale na pewno czujesz, że w całym tłumie ludzi w Polsce - potencjalni współpracownicy nie muszą współpracować właśnie z Tobą... Mogą to robić z kimś zupełnie innym. Dlatego ważne jest aby być postrzeganym jako specjalista w tym co robisz. Aby to z Tobą właśnie chcieli budować strukturę.

A to może się wydarzyć tylko w momencie kiedy poznasz odpowiednią wiedzę jak prawidłowo , etycznie i szybko rozwijać sieć dystrybutorów w swojej grupie.

W tym celu polecam Ci zapoznanie się z artykułami już istniejącymi w sieci na temat sekretów stojących za budowaniem tego rodzaju biznesu oraz tymi w serwisie poświęconemu całkowicie temu zagadnieniu.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena