Opinia, którą tu przeczytasz nie będzie czymś czego się spodziewasz znaleźć w internecie. Chcę Ci przekazać fakty dotyczące firmy, produktów oraz sposobu na biznes oferowanego przez Dr Nona.

Data dodania: 2011-05-06

Wyświetleń: 5815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsze i najważniejsze: czy opinia, że Dr Nona jest piramidą finansową to prawda?

Otóż nie jest to prawda, ponieważ firmy takiego rodzaju mają zakaz działania i sprzedaży na rynku polskim (jak i większości europejskich) dlatego też nie musisz się obawiać podejmowania współpracy z taką firmą. Firmy takie jak Dr Nona są częścią sektora nazywanego marketingiem sieciowym lub marketingiem wielopoziomowym. Często są mylone z nielegalnymi strukturami piramid finansowych gdzie pieniądze z rekrutacji stanowią zarazem wypłatę dla członków „z góry”. Dr Nona uzyskuje swoje przychody ze sprzedaży produktów przez swoich konsultantów i to właśnie pieniądze ze sprzedaży są wypłacane w postaci premii oraz pasywnych dochodów.

Zazwyczaj kiedy ktoś mnie prosi o opinię o jakiejś firmie skupiam się na 3 istotnych rzeczach. Skoro Dr Nona nie jest piramidą finansową trzeba się im bliżej przyjrzeć, bo stanowią o jej być albo nie być na współczesnym, dynamicznie zmieniającym się rynku. Te 3 kryteria to unikalność produktu, unikalność liderów oraz unikalny sposób sprzedaży.

Pierwsze jest bardzo proste – opinia o produkcie

Dr Nona jest firmą produkującą kosmetyki i suplementy diety z minerów pozyskanych z Morza Martwego (szampony, balsamy itp – szczegóły na stronie dr Nona). Ich zadaniem jest dostarczenie ciału wszystkich witamin niezbędnych do jak najkorzystniejszego funkcjonowania organizmu każdego dnia.

Czy ten produkt jest unikalny? Czy się wyróżnia na rynku?

Tak. W zasadzie jeśli ktoś zacznie szukać kosmetyków tworzonych właśnie na bazie takich minerałów trochę się naszuka i niekoniecznie coś takiego znajdzie. Produkt jest unikalny w segmencie kosmetyków, daje specjalne właściwości, o których można przeczytać na stronie producenta, a których nie można uzyskać nigdzie indziej. Są jednak nieścisłości związane z ich wpływem na organizm ludzki, pojawiają się przez to różnego rodzaju złe opinie o produktach Dr Nona, co przy wysokiej cenie samego produktu nie daje dobrego obrazu potencjalnemu klientowi.

Produkt sam w sobie może być pomocny wielu osobom, więc jeśli planują korzystać z niego przez dłuższy czas polecam zrobić kalkulację czy nie lepiej jest zostać dystrybutorem i otrzymać 20% rabat na produkty, z których i tak Ty będziesz później korzystać...

Kolejny czynnik to liderzy

To jak bardzo potrafią pokierować grupą i wyróżnić się na rynku stanowi bardzo ważną część sukcesu osób, które się zaangażują. Czy firma Dr Nona posiada jedynych w swoim rodzaju liderów, którzy potrafią się dostosować do zmieniających się warunków gospodarczych?

Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie w prost, ponieważ osobiście nie miałem okazji nikogo takiego poznać. Firma Dr Nona jednak istnieje od 1994 roku, co daje dość dużą szansę na to, że tacy liderzy  w firmie są. Wystarczy, że o nich zapytasz w centrali firmy i przekonasz się na własnej skórze.

Ostatni i niezwykle istotny element to unikalność systemu sprzedaży i dystrybucji

Co to jest unikalny sposób sprzedaży i jak to wygląda w dr Nona?

Unikalny sposób dystrybucji to nic innego jak to w jaki sposób dociera się do klienta. Jest to ważne ponieważ bardzo stare metody akwizycji oraz robienia listy swoich znajomych i rodziny nie działają już tak jak 20 lat temu... Gospodarka się zmienia, branża również. Obecnie ludzi są mniej ufni i trzeba wykorzystać nowe narzędzia marketingowe, dzięki którym dotrze się do większej grupy odbiorców i to niższym kosztem. Masz rację – chodzi o umiejętne wykorzystanie internetu.

W obecnych czasach niemal każdy codziennie zagląda w internet poszukując informacji. Tak jak Ty – szukasz opinii o dr Nona i znajdujesz stronę, z której czerpiesz swoją wiedzę. Podobnie inne osoby wyszukują informację na temat sposobów rozwiązania swoich problemów zdrowotnych. Jeśli Ty wykorzystasz taką szansę i przedstawisz potencjalnemu klientowi rozwiązanie w postaci swojego produktu – masz klienta.

Niestety większość firm marketingu sieciowego obecnie stosuje przestarzałe i mało skuteczne metody docierania do potencjalnego klienta. Wymagane jest wyjście przed szereg i zabawa w akwizytora pod płaszczykiem konsultanta. A większość osób zabawa w sprzedawcę krótko mówiąc przeraża...

Dlatego w mojej opinii jeśli zamierzasz podjąć współpracę z firmą dr Nona najpierw postaraj się zdobyć odpowiednią wiedzę jak rozwijać dynamicznie grupę w marketingu sieciowym i jak zacząć sprzedawać duże ilości produktów, a dopiero potem rozważ współpracę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena