Podpisałeś umowę z firmą MLM i pierwszą rzeczą jaka cię nurtuje, to co zrobić, aby ruszyć z kopyta. Dobry sponsor na pewno zadba o to, abyś wiedział co robić. Jednak nie każdy ma szczęście być sponsorowanym przez osobę, która wie jak wspierać nowe osoby przystępujące do firmy.

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1850

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jedną z pierwszych czynności jakie trzeba zrobić, to spisać w notatniku lub w komputerze listę osób znajomych. Jest to pierwsza lista jaką zrobisz. Później przyjdą następne, ale zacząć należy od listy osób znajomych. Jak ją zrobić i dlaczego warto ją zrobić?

Spisywanie fizycznej listy na papierze ma tę przewagę nad listą w komputerze, że zawsze możesz ją mieć pod ręką. Niech to będzie specjalny notatnik, który przeznaczysz tylko i wyłącznie na spisywanie szczegółów związanych ze swoim działaniem w wybranej firmie MLM. Oprócz listy, którą zrobisz na ostatnich stronach notatnika, możesz w nim spisywać swoje plany tygodniowe, miesięczne, roczne, pięcioletnie, następne kroki jakie zamierzasz wykonać. Notatnik jest ważny, bo praca z MLM jest twoim dodatkowym zajęciem na początku, a kiedy masz spisane plany i następne kroki, łatwiej jest powrócić do MLM od swoich codziennych obowiązków domowo-zawodowych.  

Przygotowanie listy jest czynnością, która pozwoli na zorganizowanie i usystematyzowanie twojej pracy. Zdziwisz się o ile łatwiej jest pracować z listą, niż bez niej. A to dlatego, że kiedy raz usiądziesz i poświęcisz czas na przypomnienie sobie wszystkich osób, nazwisk i spisanie ich numerów telefonów, łatwiej jest pobudzić pamięć. Czasem taka sesja sporządzania listy może trwać 2-3 godziny, jeśli postawisz sobie za zadanie, aby od razu zrobić listę 100 osób. Każdy z nas ma taki krąg znajomych i na pewno może zrobić listę 100. Jedna z osób, które znam, odnosząca obecnie ogromny sukces, po 2 latach przystąpienia do MLM, zaczęła w ten sposób, że przedstawiła ofertę 25 osobom znajomym i 5 z nich powiedziało „tak”. Na początek to nawet więcej niż potrzebujesz, bo na raz nie dasz rady szkolić więcej niż 5 osób.      

Będzie ci zdecydowanie łatwiej zrobić listę, jeśli będziesz się poruszał konkretnymi obszarami swojego życia. Pomyśl o znajomych z obecnego miejsca pracy, poprzednich miejsc pracy, znajomi ze wspólnych wakacji, panie w sklepie, w przychodni, szpitalu, przedszkolu, inne mamy lub tatusiowie w przedszkolu lub szkole dziecka, znajomi starszego dziecka. Pomyśl o każdej dziedzinie swojego życia: lekarze, prawnicy, agenci ubezpieczeniowi, agenci nieruchomości. Pomyśl o miejscach gdzie wydajesz swoje pieniądze: restauracje, pralnie, kosmetyczka, fryzjer, usługi jakie zamawiasz dla swojego domu itd.

Lista osób, które znasz jest pierwszą listą jaką zrobisz, aby się zorganizować. Zapytaj swojego sponsora, czy firma oferuje jakieś narzędzia dla ułatwienia sporządzenia takiej listy.       

Pamiętaj, że podejmując decyzję o zaangażowaniu się w działanie firmy MLM, robisz to, aby budować swoją finansową niezależność. W tym celu trzeba traktować ten biznes jak biznes i nauczyć się jak działać skutecznie.       

Licencja: Creative Commons
0 Ocena