Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G. Jung. Aby w ogóle myśleć o rzuceniu palenia w sposób pozytywny a nie negatywny  musisz rozwinąć swoją świadomość w tym kierunku.

Data dodania: 2011-01-12

Wyświetleń: 1975

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zauważ, że zanim podejmiesz jakąkolwiek akcję w świecie rzeczywistym, musisz mieć najpierw wyobrażenie tej czynności oraz sposobu jej wykonania / wdrożenia w postaci myśli. Można zatem powiedzieć, że to twoje myśli tworzą twoją rzeczywistość.

Większość ludzi świadomość rzeczy i zjawisk nabywa z czasem. Rzadko kiedy jest to kwestia nagłego olśnienia. Można jednak ten proces przyspieszyć jeśli zdecydujesz się poświęcić swój czas na na naukę, zdobywanie wiedzy i przyswajanie umiejętności.

A że nic nie dzieje się samo, musisz zdecydować, czy rzeczywiście chcesz podążać w kierunku sukcesu.

Niejednokrotnie jest tak, że chcemy coś mieć, coś osiągnąć, do czegoś dojść, ale nie dajemy sobie czasu na to, by to poznać, zrozumieć i wprowadzić w życie.

Niestety w świecie rzeczywistym czarodziejskie wróżki nie funkcjonują i to ty sam musisz się wysilić, żeby twoje życzenia się spełniły.

Ze świadomością jest tak jak z puzzlami. Możesz mieć wszystkie elementy układanki, ale dopóki nie wiesz jak je ułożyć, dopóty nie otrzymasz oczekiwanego rezultatu - spójnego obrazu.

Podobnie jeśli twoja wiedza jest rozproszona, urywkowa, niepełna to i twoje działania będą niespójne, przypadkowe i mało efektywne. Dopóki nie zdecydujesz, że chcesz ją nabyć, uporządkować i konsekwentnie wdrażać na każdym etapie budowania swojego biznesu, dopóty nic z tego nie wyjdzie.

Co możesz zrobić już dziś, żeby zacząć pracować nad poszerzeniem swojej świadomości?

Po pierwsze, zastanów się nad swoim podejściem i zadaj sobie pytanie: Czy jestem zdecydowany zrobić wszystko, by budować dla siebie lepszą przyszłość?

Następnie znajdź coś od czego mógłbyś zacząć. Np. zdecyduj, że chcesz przeczytać książkę na temat rozwoju osobistego lub motywacji albo zdecyduj się porozmawiać z osobą, która rzuciła palenie i zapytaj o cel, który leżał poza rzuceniem palenia. Zapytaj siebie, co sprawiłoby ci dziś największą frajdę i zdecyduj się to zrobić.

To, co robisz ma znaczenie, podobnie jak to czego nie robisz. Nie jest ważne jak w tej chwili małe i nieistotne wydaje ci się twoje działanie. Każdy krok, nawet najmniejszy wiedzie cię bliżej w kierunku sukcesu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena