Sukces nie jest czymś, co może osiągnąć jedynie kilka wybranych osób. Każdy jest w stanie działać z sukcesem w wybranej przez siebie sferze życia.

Data dodania: 2011-06-21

Wyświetleń: 3443

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sukces nie jest czymś, co może osiągnąć jedynie kilka wybranych osób. Każdy jest w stanie działać z sukcesem w wybranej przez siebie sferze życia. Musisz jedynie wiedzieć jak działać w sposób, który zagwarantuje pożądanie wyniki. Sukces nie jest wynikiem wykształcenia, miejsca urodzenia, płci czy razy. Sukces jest wynikiem odpowiedniego nastawienia umysłu,  to działanie poprzez nawyki, które doprowadzają do upragnionych rezultatów. Konsekwencja jest tutaj kluczem. By odnosić sukcesy musisz stać się odpowiednim typem osoby o odpowiednim podejściu. Nie zniechęcaj się, jeśli nie jesteś jeszcze taką osobą. Poprzez odpowiednią praktykę każdy może stać się człowiekiem sukcesu.

Człowiek sukcesu myśli w określony sposób, mówi w określony sposób a także działa w określony sposób.

Lista poniżej to zestawienie 10 kluczowych aspektów (z jednym bonusem) w jaki działają ludzie sukcesu. Każdy, kto wytrwale będzie stosował przedstawione zasady, doświadczy sukcesu w wybranej przez siebie dziedzinie życia.

1. Wyobrażenie: Musisz stworzyć dokładny obraz tego, co pragniesz osiągnąć lub tego, kim pragniesz się stać. Utrzymuj ten obraz w swoich myślach przez cały czas. Zastanów się dokładnie, co chcesz osiągnąć. „Palące wewnętrzne pragnienia” osiągnięcia danej rzeczy pozwoli utrzymać silną motywację w dążeniu do celu. Sprecyzuj to. Wyobraź sobie to tak jakby się już dokonało. Poczuj radość płynącą z osiągnięcia celu i dopiero teraz zacznij działanie przybliżające do rezultatu jakiego pragniesz.

2. Wiara: Wierz bez cienia wątpliwości, że możesz to osiągnąć. Uwierz, że osiągniesz sukces. Wiara to Wyższa Moc, która pomoże ci osiągnąć to, czego pragniesz. Nie chodzi tutaj o wiarę w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Mówimy o wierz w swoje możliwości zmiany.  Trzymaj się z daleka od negatywnego wpływu (ludzie, książki/artykuły, wiadomości itp.), które sprawiają, że zaczynasz wątpić w swoje możliwości. Otocz się rzeczami, ludźmi, którzy będą ci przypominać, że możesz osiągnąć to, co zechcesz i zrobisz to – osiągniesz sukces. 

3. Odpowiedzialność: Musisz zdać sobie sprawę, że to tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoją przyszłość. To ty jesteś odpowiedzialny za wynik swojego działania. Nie szukaj osób, które mógłbyś osądzać za brak powodzenia – takich osób nie ma! To ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie - zawsze. Możesz prosić ludzi o pomoc, jakiej potrzebujesz, posiłkować się wsparciem i podpowiedziami, ale ostateczny wynik i decyzje zawsze zależą od ciebie. To przede wszystkim twoje życie.

4. Afirmuj: Wyrób sobie nawyk głośnego powtarzania tego, co masz zamiar osiągnąć. Stwórz z tego pozytywną afirmację. Mów w czasie teraźniejszym, np. „Jestem zdrowy i czuję się wspaniale” zamiast “Będę zdrowy i wszystko będzie dobrze”. Jeśli czujesz, się zbyt skrępowany by mówić do siebie na głos (w miejscach publicznych powinieneś czuć się skrępowany;) to zapisuj afirmacje w dzienniku. Po zapisaniu przeczytaj je raz jeszcze a najlepiej przepisz kilkakrotnie. Takie postępowanie pozwoli utrzymać umysł skupiony na celu. To także buduje wiarę w swoje możliwości i pewność siebie.

5. Zobowiązanie: Ustal silne postanowienie, że wykonasz każdą akcję, jaka będzie potrzebna do osiągnięcia celu. Zdecyduj, że wykonasz każdy krok, który pomoże ci osiągnąć to, czego pragniesz.

6. Ustalaj cele (w oparciu o analizę SMART): Teraz, gdy już wiesz dokładnie, czego chcesz musisz to dokładnie zdefiniować jako cel. Cel powinien zostać sprytnie zdefiniowany a do tego idealnie nadaje się analiza SMART. Według niej cel powinien być:

* Simple or Specific czyli prosty lub dokładny, określony dla danego przedsięwzięcia

* Measurable – Mierzalny (najlepiej, jeśli masz konkretną miarę osiągnięcia celu np. kolejne kilogramy podczas zrzucania wagi

* Actionable (Achievable) - Osiągalny poprzez działanie (na zmianę ustroju, prawo i podatki możesz nie mieć wpływu ale zawsze masz wpływ na siebie samego i na to jak reagujesz)

* Relevant or Realistic - Istotny lub realny (wyznaczenie celu „Zostanę milionerem dzisiejszego wieczoru nie jest najlepszym pomysłem)

* Time limited - Określony w czasie (kiedy planujesz osiągnąć cel)

7. Planuj i podejmuj akcję: Opracuj plan działania. Rozbij cały plan na małe kroczki. Wykonaj przynajmniej jeden lub dwa małe kroczki każdego dnia, pamiętając o tym, że każdego jesteś bliżej swojego celu. Wykonuj dane kroki najlepiej jak tylko potrafisz z wiarą i determinacją, która pozwoli osiągnąć cel. Przede wszystkim bądź konsekwentny. Mały krok jednego dnia to 365 kroków w ciągu roku a 1825 w ciągu 5 lat. Jak myślisz: „Czy będzie to miało duży wpływ na Twoje życie?”

8. Wytrwałość: Nie poddawaj się, dopóki nie osiągniesz tego, czego pragniesz. Jeśli coś nie zadziała w dążeniu to celu, to jedynie oznacza, że należy działać w inny sposób,  ale nigdy nie oznacza to porażki. Bądź gotów zmienić plan działania, ale nie poddawaj się – nigdy. Thomas Edison osiągnął wielki sukces, jako wynalazca ze względu na swoją, wytrawałośc. Zanim wynalazł żarówkę znalazł 1000 sposobów na to, co nie działa. On nigdy tego nie nazywał porażką. Mówił, że po prostu znalazł kolejny sposób, w jaki żarówka nie działa i eliminował błędy. To jest prawdziwa wytrwałość! Każde niepowodzenie przybliża cię do sukcesu. Uczy cię czegoś nowego i pozwala zmierzać do celu z nowym doświadczeniem.
 
9. Wdzięczność: Utrzymuj postawę wdzięczności za to co otrzymujesz. To, do czego dążysz staje się rzeczywistością. Nie narzekaj nawet, gdy sprawy nie idą po twojej myśli. Bądź wdzięczny za to, że masz możliwość zrealizowania swoich marzeń i masz siłę i możliwości do ich realizacji. Zobacz jak wiele innych rzeczy jest wkoło ciebie, za które możesz szczerze dziękować. Raduj się nimi i zdobywaj jeszcze więcej. Jeśli jesteś osobą mocno wierzącą to wyobraź sobie, że Bóg da ci więcej, jeśli docenisz to, co już ci podarował. Nie można osiągnąć czegoś więcej, kiedy nie docenia się tego, co ma się już teraz.

10. Bądź hojny: Staraj się myśleć w kategoriach, „Co ja mogę dać tobie a nie, co mogę od ciebie zabrać”. To, co się kręci zatacza koło i wraca do Ciebie. Przeważnie wszystkie marzenia, jakie możesz sobie ustalić dotyczą innych ludzi. Nawet, jeśli pragniesz dużych pieniędzy to i one przyjdą od innych ludzi, ale dopiero, gdy dasz im coś wartościowego.

Bądź miły i hojny dla wszystkich. Nigdy nie wiadomo, w którym dokładnie momencie i kto tak naprawdę dokona przełomu w dążeniu do twojego celu.

Bonus: Otaczaj się wiedzą z twojego tematu: Dowiedz się wszystkiego, co może okazać się przydatne w dążeniu do twojego celu. Czytaj książki, słuchaj nagrań, rozmawiaj z ekspertami i rób, co konieczne. Takie działanie pomoże ci podejmować mądre decyzje i utrzymać pewność, że jesteś na dobrej drodze do sukcesu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena