W mediach, na wszelkiego rodzaju szkoleniach, w poradnikach - właściwie wszędzie, mówi się nam, że musimy odnieść sukces. W domyśle tym sukcesem są wyłącznie pieniądze.

Data dodania: 2012-09-06

Wyświetleń: 1784

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Według Słownika Języka Polskiego PWN:
1. pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia, osiągnięcie zamierzonego celu
2. zdobycie sławy, majątku, wysokiej pozycji itp.

Sukces to słowo klucz. Takie mamy - niestety - czasy, że sukces przelicza się na pieniądze. Praktycznie w każdej dziedzinie.

Gdy sportowiec zdobywa medale, gdy artysta tworzy etc. etc. Jakoś tak się utarło, że mówimy; człowiek sukcesu, a myślimy; człowiek bogaty.

Sukces to słowo najczęściej kojarzone z pieniędzmi. Takie rozumienie sukcesu, w moim przekonaniu, wypacza rzeczywistość. Sprawia bowiem, że sprowadzamy wszelką działalność, swoją i innych ludzi, do zdobywania pieniędzy. Nie, nie zamierzam przekonywać, że pieniądze są nieważne. Są przecież potrzebne. Ba, dla niektórych rzeczywiście są najważniejsze i to właśnie dla nich stan konta jest miarą ich sukcesu. Tylko dla nich.

Nie pozwólmy sobą manipulować. Większość sportowców, pomijając piłkarzy, nie zarabia dużych pieniędzy. Artyści często klepią biedę. Tylko nieliczni osiągają sławę, a z nią majątek.

Czym tak naprawdę jest Twój sukces? Odpowiedź znasz tylko Ty. 

Masz wybór! Pieniądze są zaledwie jedną z opcji. Twój sukces nie musi przeliczać się na pieniądze. To może być spełnienie, choćby najbardziej zwariowanego, marzenia. Może nim być uśmiech bliskiej Tobie osoby.

sukces Ryszard Woźniak

To też może być :)
Twoim prawdziwym sukcesem będzie osiągnięcie celu, który samodzielnie i w zgodzie ze sobą wybierzesz.

-------------------------

Licencja: Creative Commons
0 Ocena