Bankiet – cóż to właściwie takiego i czym się różni od tradycyjnego przyjęcia? Bankiet jest bardzo elegancką formą przyjęcia, a do tego dużą i wystawną. Oczywiście, przyjęcie może być również eleganckie, jednakże może też oznaczać po prostu uroczysty posiłek dla swojej rodziny, z okazji np. urodzin czy zaręczyn.

Data dodania: 2020-03-30

Wyświetleń: 798

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Eleganckie bankiety – jak znaleźć odpowiednie miejsce?

Czasami mówimy też o przyjęciu weselnym, jeśli mamy do czynienia ze skromnym weselem w gronie tylko najbliższych osób. I to powinno nam sprawę rozjaśnić. Bankiet bowiem, można porównać do wystawnego, eleganckiego i bogatego wesela.

Jeśli szykuje Ci się jubileusz, bardzo ważne wydarzenie, wystawa bądź duży zjazd pracowników lub klientów swojej firmy, których chcesz oficjalnie powitać – bankiet będzie doskonałym rozwiązaniem. Teraz pozostaje pytanie, gdzie go urządzić?

1. Po pierwsze najrozsądniej będzie wybrać restaurację z dużą salą bankietową, aniżeli wynajem samej sali. Restauracja oczywiście powinna być sprawdzona lub posiadać bardzo dobre opinie, by mieć pewność, że dania nie będą klapą. W czym zamówiony catering jest gorszy? A tym, że taki posiłek nigdy nie będzie najwyższej jakości, dlatego, że albo będzie odgrzewany albo w formie zimnej. Na bankiecie przynajmniej część posiłków musi być podana na ciepło. Dodatkowo dużo przyjemniej jest, gdy kelnerzy sukcesywnie podają dania do stołów. W restauracji masz to wszystko w pakiecie, przez co nie musisz osobno zamawiać sali, osobno cateringu, a potem kelnerów. Cenowo też jest to korzystniejsza opcja.

2. Niech będzie to lokal z naprawdę dużą salą. Jeśli planujesz bankiet na 80 osób, salę znajdź na 100. W organizacji bankietów bardzo ważne jest to, żebyśmy zadbali o przestrzeń naszych gości. W tej sferze – paradoksalnie do reszty – powinno być luźno i swobodnie. Ścisk na bankiecie jest zabroniony.

3. Ładnie wewnątrz, a także na zewnątrz. Piękne wnętrze to fundament urządzania przyjęcia – zwróć uwagę na stoły, krzesła, na to w jakiej konfiguracji możesz je ustawić. Istotne będzie także to jakie dekoracje zostaną Ci zaproponowane, a jeśli masz własną wizję, to to czy nie ma problemu, aby wdrożyć swoje aranżacje. Dodatkowo przywitanie lampką szampana, czerwony dywan… Oprócz wnętrz liczy się także to, gdzie położone jest miejsce. Unikajmy centrum miasta, gdzie wieczorami jest ogromny hałas. Cisza i spokój są naprawdę w cenie, a uzupełnieniem będzie ogródek, gdzie można złapać trochę oddechu i spędzić czas w spokoju na świeżym powietrzu.

4. Kuchnia. Oprócz tego, że oczywiście musi to być dobra restauracja, to przygotowywane tam dania powinny odpowiadać elegancji jaką narzuca bankiet. To czy są ładnie podane, czy przygotowane ze świeżych produktów to główne elementy, na które w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę. Jednakże znaczenie ma również fakt, czy restauracja otwarta jest na trochę innowacji. Na bankiecie nie powinny przeważać zwyczajne posiłki, nie zaszkodzi np. dodatek kuchni Fusion.

Organizacja bankietu nie jest prostą sprawą, ponieważ tu liczy się precyzja wykonania. Nie możemy pozwolić sobie na przymrużenie oka na pewne sprawy, ponieważ wówczas cała koncepcja bankietu straci sens.

Wybierajcie rozsądnie, mając na uwadze powyższe punkty, a z pewnością będzie to piękny i niezapomniany wieczór.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena