0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
2491 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Istnieje pewien schemat... Pewna niepisana reguła, którą podążając będziesz czynił swoje życie lepszym... Szczęśliwszym... Bardziej pełnym... Zastosuj poniższe metody i sprawdź o ile przyjemniej będzie Ci się żyło.

1) Doświadczaj nowych rzeczy.

Nie ma nic gorszego niż stagnacja.  Większość ludzi cierpi będąc nastawiona na przetrwanie zamiast żyć w sposób na jaki naprawdę zasługują.  Nie daj się złapać w pułapkę rutyny. Eksploruj. Baw się. Wychodź poza swoją strefę komfortu. Odrzuć wymówkę „nie mam czasu aby próbować czegoś nowego”. Jest to równie tragiczne co absurdalne. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć „nie mam czasu na jedzenie i oddychanie”. Czasami wystarczy, że zaczniesz czytać nową książkę, poznasz jedną nową osobę, pójdziesz w jedno nowe miejsce,  a Twoje życie może zmienić się diametralnie. Jeśli będziesz robił stale te same rzeczy, będziesz zawsze dostawał takie same wyniki. Poszerzaj swoje horyzonty i zdobywaj nowe doświadczenia. Doświadczając nowego – rośniesz. Nadaj więc życiu głębię.

2) Odpuść przeszłości.

Przeszłość jest dobra do dwóch rzeczy: wspominania przyjemnych chwil i uczenia się ze swoich błędów. W obu przypadkach poświęcanie temu więcej niż kilku chwil jest marnotrawieniem czasu. Przeszłość już się wydarzyła. Jeśli stale wspominasz to co już było – zamykasz się na teraźniejszość i co najgorsze na przyszłość. Zamiast stale wracać do wspaniałych chwil, twórz nowe, równie dobre. Aktualne przeżycie jest lepsze niż wspomnienie. Jeśli zaś stale rozpamiętujesz złe chwile, to sam na siebie sprowadzasz ból i cierpienie ciągle przeżywając negatywną sytuacje na nowo.

3) Spisz swoje cele.

Cele to Twój plan na życie. Bez nich po prostu egzystujesz, z nimi jesteś w stanie dokonywać wielkich rzeczy. Cele inspirują i wyznaczają kierunek Twojemu życiu. Nadają sens i dodają energii. Spisz swoje cele finansowe, osobiste, związane ze zdrowiem i związkami. Jeśli nie będziesz wiedział dokąd zmierzasz to skąd będziesz wiedział, że tam trafiłeś. Nikt prócz Ciebie nie zaplanuje Twojego życia, więc albo Ty to zrobisz albo będziesz skazany na życie według czyjegoś planu. A zgadnij co ten ktoś mógł zaplanować dla Ciebie? Z pewnością nic ciekawego.

4) Weź odpowiedzialność za swoje życie.

Jeśli będziesz szukał usprawiedliwień poza sobą to zawsze będziesz nieszczęśliwy. Swego czasu obwiniałem za swoją sytuacje wszystko wokół tylko nie siebie. Dopiero kiedy wziąłem odpowiedzialność za wszystko co mi się przytrafia udało mi się przejąć kontrolę. Możesz siedzieć i narzekać na brak pieniędzy, ale zastanów się czy faktycznie dana rzecz jest za droga czy po prostu Ciebie na nią nie stać? Możesz narzekać na państwo, polityków i brak pracy albo możesz zastanowić się jak zmienić swoją sytuacje i podjąć działanie. Możesz narzekać na swoje ciało lub zdrowie albo wziąć się za siebie i zacząć ćwiczyć lub przestać palić.

5) Rób to co Cię inspiruje.

Maluj, śpiewaj, pisz, czytaj, biegaj, prowadź biznes, hoduj rośliny, tańcz, wspinaj się, pływaj… Cokolwiek co Cię napędza i pobudza do działania. Co Cię rozpala kiedy to robisz, co Cię inspiruje? Zastanów się co mógłbyś robić choćby za darmo i poświęć się temu. Odpowiednio rozwijana pasja prędzej czy później jest w stanie przerodzić się w doskonałe źródło dochodu. Idealna praca to taka, w której nie czujesz, że pracujesz ponieważ robisz to co Ci wychodzi najlepiej i to co uwielbiasz robić.

6) Bądź miły.

To nie problem być miłym dla ludzi, którzy są mili dla Ciebie. Jednakże trzeba pamiętać, że w sytuacjach, w których natykamy się na opór lub inne niepożądane emocje rozwiązaniem jest empatia. Złość rodzi jedynie więcej złości, a kłótni nie da się wygrać. Zawsze ktoś jest poszkodowany. Dlatego jeśli ktoś popełni błąd lub nie spełni Twoich oczekiwań zamiast reagować negatywnie, zastanów się czy chciałbyś aby ktoś tak zareagował gdyby to dotyczyło Ciebie. Daj sobą przykład aby inni mogli za Tobą podążać.

7) Zdefiniuj co posiadasz i bądź za to wdzięczny.

Jeśli żyjesz, masz szczęście. Jeśli potrafisz czytać, to masz przewagę nad około 30 % świata. Jeśli masz gdzie mieszkać, co jeść, chodzisz, piszesz, masz pracę – jesteś szczęściarzem, któremu wielu może jedynie pozazdrościć. Pamiętaj, że stajesz się tym o czym myślisz, więc jeśli będziesz się skupiał na tym czego Ci brakuje, to zawsze będziesz przyciągał owe braki. Jeśli nie będziesz potrafił być wdzięczny za to co masz, to jak będziesz mógł docenić gdy będzie tego jeszcze więcej.

8) Pamiętaj, że szczęście to stan umysłu, a nie okoliczności.

To, że jesteś szczęśliwy nie zależy od czynników zewnętrznych ale od tego jak Ty na nie reagujesz. Jeśli będziesz przypisywał swoje szczęście rzeczom, które chcesz posiąść to automatycznie warunkujesz, że nie będziesz szczęśliwy dopóki ich nie uzyskasz. Szczęście to coś co osiągasz poprzez to kim jesteś i kim się stajesz, a nie poprzez to co masz.

9) Porażki to informacje zwrotne.

Możesz traktować problemy jako straszne sytuacje i kataklizmy, które Ci się przytrafiły albo jako okazje do tego aby się czegoś nauczyć. Kwestia interpretacji zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. O ile wygodniej i lepiej by Ci się żyło gdybyś porażkę zamiast czegoś negatywnego traktował jako lekcję, z której możesz wyciągnąć naukę na przyszłość? O ile bardziej komfortowo byś się czuł gdybyś zamienił w swoim słowniku słowo „problem” na „wyzwanie”? Podobno najszybszą drogą na osiągnięcie sukcesu jest podwojenie liczby ponoszonych porażek. Pamiętaj, że nigdy nie będzie łatwo na zewnątrz, dlatego spraw żeby wewnątrz Ciebie było jak najlepiej.

Licencja: Creative Commons