Codziennie spożywamy rożne rodzaje jedzenia. W jaki sposób ustalić co jest dla nas zdrowe? Jak wynika z eksperymentów doktora Petera J. D Adamo, różne elementy codziennego jedzenia, są lepsze lud gorsze dla ludzi z konkretną grupą krwi. Wynika to z dawnych dziejów gatunku ludzkiego.

Data dodania: 2010-08-09

Wyświetleń: 1538

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na czym opiera się dieta zgodna z grupą krwi?
Wśród rożnych rodzajów jedzenia, które spożywamy na co dzień, znajdują się takie, które są dla nas dobre oraz takie, które powinny zostać zlikwidowane z naszego jadłospisu. należy je zidentyfikować i odpowiednio przystosować nasze jedzenie. Temu służą właśnie reguły żywienia zgodnie z grupą krwi.

Jak wygląda taka dieta?
Dieta, o której rozmawiamy, zawiera pewnie kilka zasad, które nieco odmienią twoje zapatrywania na to co jesz, ale na pewno nie będziesz musiał przestrzegać określonych przepisów, robić zakupów z listą, biegać po wielu punktach handlowych żeby odszukać potrzebne produkty, spędzać w kuchni połowy dnia, czy gotować dla każdego członka rodziny specjalnie.

Czy ta dieta ma na celu odchudzanie?
Direta zgodna z grupą krwi służy utrzymaniu całego organzmu w dobrym, zdrowym stanie. Stosując zasady zgodne z grupą krwi wzmacniasz odporność organizmu, oraz sprawiasz że oganizm otrzymuje tylko te składniki które mu służą. Takie postępowanie z jedzeniem, musi przynieść z czasem skuteczne odchudzanie ciała, pomimo że nie jest ono jedynym celem diety.

Rzeczą, którą możesz wcielić w życie od razu są naturalne suplementy diety.
To najprostszy sposób by zacząć jedzenie zgodne z grupą krwi. Nie trzeba do tego żadnej rewolucji. Jeśli chodzi o naturalne suplementy, to zasada jest dokładnie taka sama jak w przypadku żywności. Nie wszystkie rośliny są zalecane dla każdej grupy krwi. Jeśli suplement zawiera składnik znajdujący się na Twojej liście w kategorii unikać, wybierz inny, odpowiedni dla Ciebie.

Jedzenie jest ważną częścią naszego życia.
Musi sprawiać przyjemność. Zdrowie nie musi być kosztem smaku. Dieta zgodna z grupą krwi musi być równocześnie przyjemnością dla podniebienia. Konsekwencja jest ważna, lecz pamiętaj by nowe zasady nie stały się Twoją nową obsesją. Wprowadzaj zmiany w przystępnym dla siebie tempie, ale z konsekwencją. Warto przy okazji nadmienić, że znacznie zdrowsze dla naszego organizmu jest spożywanie niewielkich posiłków, ale częściej, niż jedzenie raz czy dwa razy dziennie.

Czy owoce są zdrowsze od mięsa?
To zależy jaką masz grupę krwi. Na przykład dla grupy 0 bardzo wskazane są produkty mięsne. Zupełnym przeciwieństwem jest tu grupa krwi B. To co jest wskazane dla jednych, dla reszty może być szkodliwe. Właściwym rozwiązaniem są wskazówki diety zgodnej z grupą krwi, zaprojektowanej by dbać o zdrowie aktywnego człowieka. Już samo wyeliminowanie z jadłospisu produktów niewskazanych, może być dużym krokiem w kierunku zdrowia.
 

Licencja: Creative Commons