Jak nie zginąć w gąszczu przepisów? Jak napisać poprawnie umową, czy pismo? Jak nie dać się zaskoczyć zmianom przepisów? Jak sobie radzić z małym budżetem?

Data dodania: 2010-08-02

Wyświetleń: 1969

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W gąszczu przepisów i mając na uwadze częste zmiany prawa, łatwo można się pogubić i źle sporządzić umowę czy pismo skierowane do partnerów biznesowych. Prawidłowo wykonany wzór świadczy o nas i naszym podejściu do kontrahenta oraz naszym przygotowaniu, może też być przyczyną sporów, a czasem pozwolić nam uniknąć nieprzyjemności, a gdy umowa jest spisana naprawdę dobrze nawet wielu kosztów.

Nowoczesne portale internetowe podpowiadają wiele różnych metod ułatwiających pracę w tym zakresie np. dzięki poradom prawnym, czy konsultacjom z prawnikami, także online. Nie jest to jednak łatwe, ani tanie, zwłaszcza dla małych i dopiero powstających firm.

Znalezienie wzorca umowy np. zatrudnienia pracownika w formie telepracy nie jest jednak niemożliwe. Zobacz tutaj. Specjalnie dopracowana forma, którą stworzyli prawnicy z wieloletnim doświadczeniem w pisaniu umów, daje pewność, ze ta umowa została napisana poprawnie.

Kolejnym atutem jest niewątpliwie fakt, że umowy i pisma są poprawiana na bieżąco i uwzględniają wymagane formy i punkty, które są konieczne do umieszczenia w treści wraz ze zmieniającymi się formami prawnymi przedsiębiorstw i przepisami prawa. Trzeba zatem śledzić na bieżąco zmiany w prasie i mediach, a także przeglądać, czy pojawiły się jakieś nowe umowy oraz pisma.

Po ściągnięciu takiego wzoru na swój komputer możemy z niego korzystać wiele razy, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i stresu przez pracowników, którzy nie zawsze mają wiedzę prawniczą lub też nie nadążają za zmianami przepisów.

 

Licencja: Creative Commons