Ostatnimi czasy tatuaż wraca do łask i staje się coraz bardziej popularny. Coraz trudniej jest znaleźć osobę, która nie posiada choć najmniejszego tatuażu.  Jak zrobić tatuaż, żeby potem nie żałować? Oto kilka wskazówek.

Data dodania: 2023-06-12

Wyświetleń: 131

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

BLOG

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zrobić tatuaż?

Wybór tatuażysty

Wybór salonu kosmetycznego oraz tatuażysty to poważna decyzja. Przede wszystkim dobrze jest zrobić to w sprawdzonym i zaufanym miejscu. Lepiej jest zapłacić więcej, aniżeli potem borykać się z różnego rodzaju problemami skórnymi i infekcjami, spowodowanymi nieodpowiednimi narzędziami. Dobrze jest sprawdzić prace i portfolio osoby, która ma nas „zdobić”.  Dowiedzmy się też, jak dbać o tatuaż, aby wiedzieć, jak się do tego przygotować lub nie zrobić tego w najmniej odpowiednim czasie – w trakcie urlopu itp. Przez pierwsze dni należy unikać słońca, basenu, kąpieli morskich, sauny lub siłowni. Nowy tatuaż powinien być regularnie przemywany i smarowany, co pozwala na szybsze  gojenie się.

Wybór wzoru

Tatuaż najczęściej jest na całe życie. Wybierając jego wzór, najgorsze, co można zrobić, to poddać się modzie. Tego typu wzory są na topie tylko przez chwilę, a potem nie tylko przestają być popularne, ale wręcz brzydkie.  Wybrany przez nas wzór powinien być dokładnie przemyślany. Nie działajmy pochopnie. Skoro ta rzecz ma nas zdobić przez cale życie, lepiej się dłużej zastanowić, poczekać rok lub dwa, przespać się z tą myślą, aniżeli zrobić coś, czego za chwilę będziemy żałować, bo wybrany przez nas wzór po prostu przestanie nam się podobać.  Jeżeli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, dobrym sposobem jest zrobienie sobie tymczasowego tatuażu na bazie czarnej henny. Jest on zmywalny, a taki zabieg można powtórzyć kilka razy, aby dowiedzieć się, czy na pewno jesteśmy do tego przekonani.

Poza samym wzorem, niezmiernie ważne jest również miejsce. Najlepiej jest wybrać takie, które z łatwością można odsłonić, jak również zakryć, gdy zajdzie taka potrzeba. Tatuaż na dekolcie,  piersiach czy szyi nie jest najlepszym pomysłem. Warto również zwrócić uwagę na aspekt estetyczny. Z biegiem czasu nasze ciało ulega zmianie, starzejmy się, przybywa nam zmarszczek oraz dodatkowego ciała. Kobiety rodzą dzieci, a to wpływa również na ich skórę. Unikajmy zatem tatuaży na brzuchu, żebrach czy z tyłu pleców.

Zrobienie tatuażu to poważna decyzja. Nie działajmy w pośpiechu, zastanówmy się nad tym dokładnie, przemyślmy wzór. To na pewno zmniejszy ryzyko rozczarowania.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena