Startując z własną firmą musisz wiedzieć, że poza biznesplanem, niezbędnym punktem jest wybór księgowej. Ponieważ będzie ona służyć poradą w sprawach związanych z zarządzaniem firmy, korzystanie z jej usług znacznie wpłynie na twoją pracę. Współcześnie możemy skorzystać z dwóch form księgowości: elektronicznej i tradycyjnej.

Data dodania: 2012-11-04

Wyświetleń: 1997

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Księgowość elektroniczna
Ten sposób charakteryzuje się tym, że możesz załatwić wszystko bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu możesz zrobić rozliczenie podatkowe, kontrolować stan biznesu, rejestrujesz koszty. Księgowość online pozwala ci również wprowadzać faktury, które system automatycznie kategoryzuje oraz wysyła przypomnienia do inwestorów. Jest to zazwyczaj wielofunkcyjne narzędzie, które pozwoli nam okiełznać problemy towarzyszące przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Dzięki niej oszczędzamy czas, a także pieniądze. Jest dostępna całodobowo za pośrednictwem strony internetowej.

Rachunkowość

Księgowość tradycyjna
Jeśli decydujemy się na tego typu rozwiązanie musimy znaleźć odpowiednią księgową. Najlepiej z dużym doświadczeniem oraz taką, która decyduje się na ponoszenie odpowiedzialności karnej w przypadku dokonania błędnych obliczeń podatkowych etc. Jest to bardzo ważny czynnik, który pozwala na uniknięcie odpowiedzialności w przypadku dokonania złego rozliczenia. Rozwiązanie to jest jednak zdecydowanie bardziej pracochłonne, ponieważ do księgowej trzeba co najmniej raz w miesiącu jeździć w celu dostarczenia faktur, czy też po to, by zaczerpnąć porady prawnej. Jest to również zdecydowanie droższe rozwiązanie, na które nie stać wielu początkujących biznesmenów.

Współcześnie mamy do wyboru dwa rozwiązania dotyczące sposobu księgowania swojej gotówki. Decyzja, którą z nich wybrać, należy do przedsiębiorcy. W żadnym wypadku jednak nie możemy zapominać o tym, by skonfrontować propozycje z rzeczywistością i dokładnie sprawdzić ofertę księgowej, z której usług zamierzamy korzystać.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena