Mamy do wysłania kilka przesyłek. Najczęściej wszystkie wysyłaliśmy za pośrednictwem poczty. Ale okazuje się, że konkurencją dla jej usług są firmy kurierskie, który - mam takie wrażenie - wyrastają jak grzyby po deszczu.

Data dodania: 2010-04-28

Wyświetleń: 2726

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Paczki Irlandia-Polska można wysłać za pośrednictwem poczty, ale ludzie – coraz częściej narzekając na jakość usług – decydują się na firmy kurierskie. Co prawda również nie mamy gwarancji, że przesyłka Irlandia-Polska dotrze w ekspresowym tempie, ale póki się nie sparzyliśmy – mamy taką nadzieję. Warto również wiedzieć, że przesyłki nadawane w kierunki Irlandia-Polska i Polska-Irlandia można wysyłać nie tylko za pomocą „lokalnych” firm. Są również specjalne firmy kurierskie, które zajmują się odbieraniem i dostarczaniem przesyłek nastawionych wyłącznie na kierunek Irlandia – Polska  – Anglia i odwrotnie. Wiele takich firm oferuje swoje usługi w systemie door to door. Tym mniej zorientowanym w temacie należy się wyjaśnienie. Taki system oznacza, że przesyłki odbierane są od nadawcy bezpośrednio i dostarczane odbiorcy „do drzwi”. Nie ponosimy za to dodatkowych kosztów.

Nasuwa się więc pytanie – poczta czy kurier? Wiele osób – wiernych poczcie stwierdzi, że „nie ma to jak poczta”  i jej sprawdzona działalność. Za firmami kurierskimi przemawia fakt, że przesyłki mogą dotrzeć bardzo szybko do odbiorcy. Za pośrednictwem kurierów można ponadto przewozić rowery, skutery, czy motocykle, a nawet quady. Wybór odpowiedniego pośrednika naszych przesyłek powinien więc zależeć od naszych oczekiwań.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena