Wysyłanie paczek zawsze związane jest z odpowiednią logistyką i zadaniami, które należy wykonać. Jednym z nich jest odpowiednie zapakowanie przesyłki, które zawsze wymaga dostosowania rodzaju opakowania do danego przedmiotu. Z tego względu powinieneś zaopatrzyć się w szereg przedmiotów, które ci w tym pomogą.

Data dodania: 2020-12-07

Wyświetleń: 619

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wysyłasz często paczki? Zaopatrz się w odpowiednie materiały pakowe

Pudełka kartonowe

Jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów opakowań są pudełka kartonowe. Dzięki zwartej, mocnej strukturze kartonu pozwalają na opakowanie niemal wszystkich rodzajów przedmiotów, nawet stosunkowo ciężkich i dużych. Ich ogromną zaletą jest także łatwość układania, gdyż za sprawą prostokątnych kształtów umożliwiają szybkie ułożenie jednych na drugich i postawienie ich blisko obok siebie.

Pudełka kartonowe ułatwiają również zabezpieczenie przedmiotów łatwych do uszkodzenia. Obłożne w materiał izolacyjny oraz zapakowane w pudełko akcesoria z dużym prawdopodobieństwem zostaną dostarczone na miejsce bez żadnego szwanku.

Folia stretch

Folia stretch to wygodny rodzaj opakowania, pozwalający na zawinięcie w nią praktycznie każdego kształtu, niezależnie od jego ewentualnych rozmiarów i możliwych nietypowych zagięć. Doskonale przylega ona do ścianek czy brzegów danego przedmiotu, dobrze się układa i jednocześnie stanowi sposób zaizolowania przed ewentualnym uderzeniem. Folia jest bowiem materiałem stosunkowo miękkim i giętkim, a jednocześnie wytrzymałym. Rozerwanie jej włókien jest więc dość trudne.

Najważniejsza cecha folii stretch to możliwość dobrego przylegania do pakowanych materiałów, a także kolejnych warstw do siebie nawzajem. Dzięki temu tworzą one bardzo spójną strukturę.

Folia bąbelkowa

Jest materiałem zabezpieczającym, który warto wykorzystać podczas transportu lub wysyłki przedmiotów kruchych i łamliwych. Będzie stanowiła warstwę ochronną, która ulegnie pęknięciu w pierwszej kolejności podczas ewentualnego uderzenia. Jej wielką zaletą jest to, że pozwala się bardzo łatwo formować i przylega dobrze do całego przedmiotu. Może stanowić także izolację pomiędzy przedmiotem a pudełkiem kartonowym.

Papier i taśma klejąca

Istnieje wiele przedmiotów, które wystarczy zapakować w papier albo służy on jako dodatkowa warstwa, owinięta wokół pudełka na przykład ze względu na swój świąteczny wzór. Niezależnie jednak od tego, czy służy on jako samodzielne opakowanie, czy jest tylko dodatkiem, najlepiej jest zabezpieczyć go taśmą klejącą, która sprawi, że nie zostanie przypadkiem zdjęty.

Taśma klejąca przyda się także w innych przypadkach do wzmocnienia struktury opakowania oraz zabezpieczenia go przed przypadkowym lub umyślnym otwarciem w czasie transportu. Dlatego najlepiej jest wykorzystać mocną, szeroką taśmę, jak te, które dostępne są pod adresem: https://epakowacz.pl/4-tasmy-pakowe-rzeszow. Umożliwią one na wygodne i szybkie zabezpieczenie każdej przesyłki i materiału pakowego lub izolującego.

fot. materiały prasowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena