Tworzenie kopii obrazów sławnych mistrzów wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Tak na prawdę osoba kopiująca też musi być artystą i mieć ogromne zdolności by dobrze skopiować sławny obraz.

Data dodania: 2010-04-06

Wyświetleń: 3013

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zwykle reprodukcje powstają w wyniku wielu miesięcy ciężkiej pracy. Cały proces malowania na nowo znanego obrazu artyści rozpoczynają od wnikliwego poznania artysty, który go namalował, zarówno jego psychiki, jak i techniki na podstawie całego jego dorobku. Trzeba się nauczyć nie tylko kompozycji obrazu, ale też sposobu malowania, i łączenia kolorów, a także używanych przez artystę materiałów, ponieważ często się zdarzało, że artyści by osiągnąć upragniony efekt nakładali farbę na przykład szpachlą, albo mieszali ją z piaskiem lub innym dziwnym składnikiem.

Reprodukcje obrazów to nie jest, jak mogłoby się wydawać, kilka godzin pracy i malowanie z zdjęcia w komputerze. Dlatego też ceny reprodukcji są dużo większe niż cena samych materiałów potrzebnych do ich wykonania. Zwykle kosztują one Ok 1000 złotych, ale zależy to oczywiście to od tego jaki obraz jest kopiowany i jak dobrze jest skopiowany.

Jeżeli marzy nam się dobra reprodukcja naszego ukochanego obrazu, to musimy zacząć przeglądać Internet, a także sprawdzić czy jest w naszym mieście jakaś galeria obrazów olejnych, która się specjalizuje właśnie w reprodukcjach. Wtedy bowiem będziemy mieli okazję zobaczyć interesującą nas reprodukcję w całej okazałości i sprawdzić czy odpowiada ona naszym potrzebom. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieli co zawiśnie na naszej ścianie w domu. Niestety zdjęcia w Internecie nie mogą oddać tego jak obraz będzie się prezentował w rzeczywistości, więc nie sprawdzając tego wcześniej zawsze trochę ryzykujemy.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena