Piękne zmysłowe obrazy Gustava Klimta, które często przedstawiają kobiety w otoczeniu geometrycznych lub abstrakcyjnych kształtów, które układają się w ich szaty zdobył serca polaków.

Data dodania: 2010-03-26

Wyświetleń: 960

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzieła tego secesyjnego artysty są w naszym kraju niezwykle popularne. Czym zasłużył sobie, na takie uznanie wśród naszych rodaków Gustav Klimt. Obrazy, które tworzył odznaczają się niezwykłą sensualnością i czułością na kobiecą urodę i delikatność, jej połączenie z abstrakcyjnymi dekoracyjnymi formami sprawia, że przenosimy się, patrząc na nie, do innego pięknego bajkowego świata.

Najprawdopodobniej to właśnie przez ten niezwykły liryzm jego obrazów, który sprawia, że są one ponadczasowe, trafił do serc naszych rodaków. Kopie obrazów tego artysty są w naszym kraju niezwykle popularne i znajdują się w ofercie prawie każdego sklepu sprzedającego reprodukcje. Są także zawsze obecne w sklepach sprzedających plakaty. To najlepiej świadczy o zainteresowaniu jego pracami. Niestety Ci, którzy chcą zobaczyć jego dzieła musieliby się udać w tym celu do Wiednia, a ponieważ nie każdego na to stać, musimy czasem zadowolić się plakatem lub reprodukcją.


Okazuje się też, że w dzisiejszych czasach ściana to nie jedyne miejsce, w którym może się znaleźć nasz własny klimt. Reprodukcje jego dzieł są bowiem umieszczane również na kubkach, kolczykach i zakładkach do książek. Współczesna technika pozwala nam na umieszczenie obrazków, praktycznie na każdym materiale, a producenci skrupulatnie z tych możliwości korzystają. Jeżeli więc chcemy, żeby obrazy mistrza towarzyszyły nam nie tylko w mieszkaniu, ale i w codziennym życiu, to wystarczy kupić sobie jakiś gadżet z reprodukcją jego obrazu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena